Weź z kuchennej szuflady i przyłóż do oka. Opadające powieki przestaną być zmartwieniem

Opadająca powieka to nieestetyczny problem, przez który nasze oczy wyglądają na zmęczone i opuchnięte. Zamiast wydawać pieniądze na drogie kremy liftingujące, sięgnij po produkt, który na pewno masz w domu. Dzięki temu defekt będzie mniej widoczny.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Opadająca powieka to nic innego jak nadmiar skóry, która straciła swoją jędrność, przez co stała się cięższa i zaczęła opadać. Najbardziej uciążliwe jest to dla kobiet, które lubią się malować. Przez to nie mogą w pełni wyeksponować oczu. Chociaż pierwszym rozwiązaniem, które przychodzi do głowy, jest operacja, wcale nie trzeba poddawać się zabiegom, żeby zniwelować problem.

Zobacz wideo Złota jesień na powiekach! Makijaż ożywi szary dzień

Jak podnieść opadające powieki? Zacznij stosować kinesiotaping

Opadająca powieka może utrudniać widzenie i pogorszyć wzrok. Wiele osób próbuje ukryć ją za pomocą makijażu albo kremów ujędrniających. Nie zawsze przynosi to oczekiwany efekt, a my wydajemy tylko coraz więcej pieniędzy na różne kosmetyki. Jednym z domowych rozwiązań jest taping twarzy, czyli przyklejenie taśm kinezjologicznych, które poprawiają jędrność skóry, redukują opuchliznę i napięcie mięśniowe. Wystarczy nakleić kawałek taśmy poniżej linii brwi, naciągnąć ją w górę razem z powieką i nakleić kolejny kawałek taśmy nad brwią. Regularne stosowanie tejpów uniesie skórę i "otworzy" oczy.

Domowe sposoby na opadające powieki. Sięgnij do kuchennej szafki

Na opadającą powiekę sprawdzą się okłady ze schłodzonych płatków świeżego ogórka. Połóż je na zamknięte oczy na 20 minut, a od razu zauważysz różnicę. Niestety w tym przypadku efekt jest krótkotrwały, dlatego ten patent warto stosować głównie przed jakimś ważnym wyjściem. Jeśli zależy ci na długotrwałym efekcie, codziennie wykonuj masaż skroni. Nie potrzebujesz do tego specjalistycznego sprzętu. Wystarczy łyżeczka! Po kolei przyłóż ją na końcu, na środku i na początku brwi. Za każdym razem delikatnie przesuwaj łyżkę ku górze, tak, jakbyś chciała naciągnąć powieki. Na koniec zrób to samo, tylko palcami.

Więcej o: