Nanieś na wacik i przyłóż do oka. Sztuczne rzęsy zdejmiesz od ręki i wykorzystasz ponownie

Jeśli nie nosisz zbyt często sztucznych rzęs, możesz zastanawiać się, jak prawidłowo zdjąć je w domu. Odpowiedni demakijaż pozwoli zachować naturalne rzęsy w nienaruszonym stanie, a sztuczne dokładnie doczyścić i wykorzystać ponownie. Jak to zrobić? Najczęściej wystarczy odrobina produktu z kuchni.

Sztuczne rzęsy potrafią zupełnie odmienić charakter każdego makijażu. Jeśli założyła ci je makijażystka lub sama podjęłaś taką próbę i nie wiesz, jak zdjąć je w domowym zaciszu, wypróbuj sprawdzony sposób. Dzięki niemu zrobisz to szybko, a do tego nie uszkodzisz sztucznych rzęs, dzięki czemu będziesz mogła wykorzystać je ponownie.

Zobacz wideo Problemy z maskarą? Mamy patenty na plamy z tuszu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zdjąć sztuczne rzęsy w domu? Potrzebujesz jednego produktu

Makijaż ze sztucznymi rzęsami zmywa się nieco inaczej niż ten, gdzie mamy nałożony tylko tusz. Wszystko dlatego, że klej, szczególnie jeśli jest wodoodporny, naprawdę mocno trzyma się skóry powiek. Jeśli nie chcesz więc nabawić się podrażnień, zastosuj sprytny domowy sposób. Wystarczy, że sięgniesz do kuchennej szafki po olej kokosowy albo oliwę z oliwek. Nałóż odrobinę na waciki kosmetyczne, a następnie przyłóż je do powiek na 2-3 minuty. Po tym czasie delikatnie potrzyj oczy, a rzęsy same zsuną się z powiek. Teraz wykonaj swój tradycyjny demakijaż i ulubioną rutynę pielęgnacyjną.

Czym najlepiej myć sztuczne rzęsy? Zrób to dobrze, a posłużą jeszcze wiele razy

Gdy zdejmiesz już sztuczne rzęsy z powiek, warto dokładnie je umyć i oczyścić z resztek kleju oraz makijażu. Dzięki temu, jeśli zrobisz to delikatnie, będziesz mogła wykorzystać je ponownie, gdy tylko pojawi się ku temu okazja. Jak to zrobić? Dwa waciki kosmetyczne obficie nasącz płynem micelarnym, a następnie włóż pomiędzy nie sztuczne rzęsy. Dokładnie dociśnij kompresy i pozostaw tak na 5-8 minut. Po tym czasie palcami lub pęsetą delikatnie usuwaj resztki kleju z rzęs. Kiedy się go już pozbędziesz, umyj delikatnie sztuczne rzęsy wodą oraz płynem do mycia twarzy. Po wszystkim ułóż je na ręczniku papierowym do wysuszenia. Kiedy będą całkowicie suche, przełóż rzęsy do oryginalnego pojemnika i wyczesz czystą szczoteczką.

Więcej o: