Rzęsy XXL? Nie potrzebujesz kępek i drogiego tuszu. Wystarczy, że znasz ten trik

Wiele kobiet marzy o długich i gęstych rzęsach, które doskonale dopełniają każdy makijaż. Jeśli sama maskara nie wystarcza, zwykle sięgamy po kępki lub sztuczne rzęsy. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba tego robić, by uzyskać spektakularny efekt. Należy jedynie zastosować pewien trik.

Długie, pogrubione rzęsy od razu przyciągają spojrzenia i świetnie dopełnią każdy makijaż. Jeśli nie lubisz nosić sztucznych kępek lub po prostu chciałabyś uzyskać lepszy efekt domowym sposobem, zacznij od wypróbowania nietypowej techniki tuszowania. W wielu przypadkach w zupełności wystarczy, by uzyskać efekt podobny do tego, jaki daje przyklejenie sztucznych rzęs.

Zobacz wideo Problemy z maskarą? Mamy patenty na plamy z tuszu

Trik na rzęsy XXL. Wypróbuj raz, a już zawsze będziesz tuszować je w ten sposób

Nie każdy wie, w jaki sposób tuszować rzęsy, by uzyskać spektakularne rezultaty. Nie musimy mieć nawet drogich, profesjonalnych maskar. Wystarczy ulubiony tusz z drogerii oraz odpowiednia technika jego nakładania, a różnica w wyglądzie rzęs będzie naprawdę duża. Na początku należy zamknąć oko i pionowo ustawioną szczoteczkę z tuszem przesuwać po rzęsach ruchem w prawo oraz w lewo. Następnie wciąż na zamkniętym oku należy rozprowadzić maskarę tak, jak zwykle, czyli przesuwając szczoteczkę ułożoną poziomo ruchem w górę oraz w dół. Dopiero teraz otwórz oko i zacznij tuszować rzęsy w tradycyjny sposób, przekręcając przy tym szczoteczkę, by uzyskać efekt spektakularnego podkręcenia. Po chwili możesz nałożyć drugą warstwę maskary, a gdy przeschnie, przeczesz rzęsy suchą szczoteczką, by je rozdzielić.

Jak optycznie zagęścić rzęsy i zachwycać spojrzeniem? Sprytny trik odmieni każdy make-up

Odpowiednia technika tuszowania rzęs zrobi ogromną różnicę, lecz możesz dodać do makijażu jeszcze jeden akcent, który sprawi, że będą wyglądać na gęstsze niż w rzeczywistości. Ten domowy sposób fantastycznie sprawdzi się na co dzień, gdy nie nakłada się na powieki zbyt dużo cieni lub klasycznego eyelinera. Co warto zrobić? Tuż przy linii rzęs wystarczy namalować cienką kreskę ciemnobrązowym cieniem do powiek i delikatnie rozetrzeć ją pędzelkiem. Taki trik optycznie zagęści rzęsy jeszcze przed ich tuszowaniem.

Więcej o: