Wymieszaj z olejem i nanieś na włosy. Powtarzaj co tydzień, a zapomnisz o rozdwojonych końcówkach

Rozdwojone końcówki to zmora niemal każdej kobiety. Nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również sprawiają, że włosy znacznie szybciej się niszczą. Jak dbać o włosy, by problem przestał nas dotyczyć bez użycia nożyczek?

Rozdwojone końcówki to zazwyczaj efekt uszkodzenia struktury włosa. By do tego doszło, niekiedy wystarczy zaledwie nieodpowiednie rozczesanie pasm. Dlatego tak ważne jest dbanie o nie pod każdym względem, tym bardziej że problem dotyczy przede wszystkim włosów przesuszonych i zniszczonych. 

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak dbać o włosy, by się nie rozdwajały? Zacznij od małych zmian

Na co zwrócić szczególną uwagę w codziennej pielęgnacji, by znacznie ograniczyć rozdwajanie się końcówek?

  • Wybieraj tylko sprawdzone kosmetyki o naturalnym składzie, które dobrze wpływają na twoje pasma.
  • W miarę możliwości zrezygnuj ze stylizacji z użyciem ciepła czy mocnych produktów. To samo dotyczy chemicznego farbowania.
  • Regularnie, najlepiej nie rzadziej niż raz na 6 miesięcy, odwiedzaj fryzjera, by podciąć końcówki.
  • Nie kładź się spać z mokrymi włosami, gdyż są wtedy znacznie bardziej podatne na zniszczenia.
  • Wprowadź naturalną pielęgnację w postaci olejowania czy domowych maseczek. Postaw w niej przede wszystkim na nawilżenie.

Domowa maseczka na rozdwojone końcówki. Włosy będą miękkie i gładkie jak nigdy

Odpowiednio zaopiekowane i nawilżone włosy znacznie rzadziej się rozdwajają. Poza gotowymi kosmetykami warto urozmaicić codzienną pielęgnację domowymi zabiegami, które dogłębnie odżywią pasma. Dzięki temu będą znacznie mniej podatne na zniszczenia, a przy tym również na rozdwajanie się. Sprawdzonym, domowym przepisem na niezawodną maskę podzieliła się pewna tiktokerka. Mieszanka mocno nawilży włosy i już po pierwszym zastosowaniu sprawi, że będą bardziej zdyscyplinowane i gładkie. Jak ją zrobić?

Przygotuj:

  • 2 jajka,
  • naturalny miód. Ważne, aby był płynny, a nie skrystalizowany,
  • ulubiony olej, który dobrze wpływa na twoje włosy. Może być zarówno z awokado, kokosowy, jak i oliwa z oliwek. Wystarczą ok. 2 łyżki.

Jajka wbij do dużej miski, dodaj pozostałe składniki i dokładnie wymieszaj. Gdy skończysz, dokładnie nanieś mieszankę na włosy. Dla ułatwienia warto włożyć je po prostu do miski. Rozprowadź maskę na całej długości, następnie zwiąż pasma w koczek, nałóż na nie foliowy czepek lub reklamówkę i czapkę bądź ręcznik. Trzymaj minimum 30 minut, po czym zmyj obficie letnią wodą. Na koniec umyj włosy jak zwykle. Powtarzaj co tydzień.

Więcej o: