Makijaż permanentny ust nie jest ci potrzebny. Tylko 5 zł. Za tyle uzyskasz podobny efekt

Makijaż permanentny ust to profesjonalny zabieg kosmetyczny, którego ceny wahają się od 600 do nawet 1300 zł. Choć daje naturalny efekt, jest on nietrwały i przede wszystkim drogi. Jeśli zależy ci na podobnym rezultacie, postaw na domowe zabiegi, które pomogą ci go osiągnąć. Na czym polegają?

Makijaż permanentny ust polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentu podkreślającego ich kolor oraz kontur. Jeśli chcesz osiągnąć podobny efekt, jednak bez użycia igieł i wydawania fortuny, wypróbuj sprawdzonych, domowych sposobów za grosze. Sprawią one, że usta będą odżywione i pięknie podkreślone.

Zobacz wideo Honorata Skarbek stosuje medycynę estetyczną. "Zrobiłam sobie usta"

Domowe zabiegi na piękne i podkreślone usta. Zadziałają niczym makijaż permanentny ust

Jeśli zależy ci na pięknie, ale przy tym naturalnie podkreślonych ustach w każdej sytuacji, zacznij od odpowiedniej pielęgnacji. Regularnie wykonuj delikatny masaż miękką szczoteczką do zębów, a oprócz tego dwa razy w tygodniu rób domowy peeling. Wystarczy, że wetrzesz w wargi skrystalizowany miód lub dodasz do niego nieco cukru. W ten sposób sprawisz, że usta będą miękkie, gładkie, wyraźnie podkreślone i nieco bardziej zaróżowione, a wydasz mniej niż 5 zł. Peeling zadziała niczym naturalny makijaż.

Codzienna pielęgnacja twarzy. Nie omijaj ust i obszaru wokół nich

W codziennej pielęgnacji oraz demakijażu nie pomijaj ust. W delikatną skórę dookoła wklepuj krem anti-aging, który spowolni powstawanie zmarszczek, które niekorzystnie wpłyną na ich wygląd. Przed snem dokładnie zmywaj wszelkie kolorowe kosmetyki, a oprócz tego za dnia, gdy nie masz na sobie makijażu, smaruj wargi pomadką ochronną lub wazeliną. Zdecydowanie ich nie oblizuj, gdyż sprawisz w ten sposób, że będą znacznie szybciej wysychać i wyglądać nieestetycznie.

Jak malować usta? Zacznij od przygotowań

Zanim nałożysz na usta jakikolwiek makijaż, najpierw odpowiednio je przygotuj. W ten sposób sprawisz, że kolor utrzyma się znacznie dłużej i będzie mniej podatny na ścieranie. Dlatego tak ważne jest, by makijaż rozpocząć od... dokładnego demakijażu. Przemyj usta żelem do twarzy lub płynem micelarnym, zrób peeling, osusz i nanieś odrobiny kremu nawilżającego. Dodatkowo jeśli planujesz pomalować usta na mocny kolor, po wchłonięciu krem w nie odrobinę korektora lub bazy. Teraz czas na docelowe malowanie. By uzyskać pełniejszy kształt, w pierwszej kolejności obrysuj kontur ust kredką, a następnie subtelnie ją rozetrzyj do środka. Wargi wymaluj satynową szminką w podobnym odcieniu. Zrezygnuj z ciemnych i matowych, gdyż optycznie pomniejszają usta. Zamiast tego, na koniec zaaplikuj błyszczyk. Na łuk kupidyna dodaj odrobiny rozświetlacza. To wszystko sprawi, że usta będą wyglądały na większe, niczym świeżo po zabiegu. 

Więcej o: