Mam 43 lata i nie potrafiłam nakładać poprawnie podkładu. Ten patent zmienił wszystko

Dobranie odpowiedniego podkładu i nałożenie go na twarz w taki sposób, aby nie dawał efektu maski, to sztuka, którą makijażyści gwiazd opanowali do perfekcji. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia sław, żeby zobaczyć perfekcyjną cerę, która nie zawsze jest zasługą drogich kosmetyków. Czasem wystarczy odpowiednia technika ich nakładania. Okazuje się, że większość z nas źle używa podkładu.

Więcej wiadomości przeczytasz na Gazeta.pl.

Każdy makijażysta ma własną szkołę nakładania podkładu. Jedni robią to gąbeczką, inni używają w tym celu dłoni, a jeszcze inni — pędzla. Internautki zachwyciło nagranie Katie Jane Hughes, która odpowiada za makijaż takich gwiazd jak Ashley Graham, Hailey Bieber, Karlie Kloss czy Emmy Rossum. Ma także własną markę kosmetyków KJH.brand. Ekspertka w kilkusekundowym filmiku zaprezentowała, jaki błąd popełniamy już na początku wykonywania makijażu. 

Zobacz wideo Ten masaż pomoże ci się pozbyć zmarszczek. Będziesz wyglądała młodziej bez medycyny estetycznej

Popularny błąd podczas nakładania podkładu

Większość z nas nakłada odrobinę podkładu na twarz, a następnie rozprowadza go po powierzchni pędzlem. Na początku gruba warstwa kosmetyku odznacza się od skóry i potrzeba długiego blendowania, żeby się w nią wtopiła. Hughes ma na to lepszy sposób. 

Wyjaśniła, że wystarczy wycisnąć podkład na dłoń, a następnie mocno docisnąć do jej powierzchni pędzel i potrzeć kilka razy, aż włókna wchłoną kosmetyk. W ten sposób "zaprawia pędzel" i rozgrzewa podkład przed nałożeniem na skórę. Dlaczego? Ten prosty trik sprawia, że kosmetyk dłużej utrzymuje się na twarzy.  "Dzięki dokładnemu nałożeniu produktu na pędzel, a następnie pokryciu twarzy tym, co znajduje się na włóknach, nie musisz męczyć się z rozprowadzeniem całego produktu" - zaznaczyła.

"Makijaż wygląda bardziej naturalnie"

Następnie ekspertka wyjaśniła, że ta metoda sprawia, że makijaż wygląda bardziej naturalnie. Ponadto zużywa się mniej kosmetyku i technika działa nawet wtedy, kiedy kolor podkładu nie jest idealnie dobrany. "Mam 43 lata i nie potrafiłam nakładać poprawnie podkładu. Ten patent zmienił wszystko", "Spróbowałam i to naprawdę wygląda lepiej", "Wyglądam, jakbym nie miała na sobie makijażu" - pisały zachwycone internautki. 

Więcej o: