To najprostsza kreska eyelinerem ever. Poradzi sobie z nią nawet początkująca. Wystarczy przykleić

Namalowanie eyelinerem równych i podobnych do siebie kresek to nie lada wyzwanie. Chyba każda kobieta zna ten stan, kiedy kilka razy musiała zmywać czarne linie i rysować je od nowa. Istnieje pewien sposób, który ułatwi ci to zadanie.

Wiele kobiet nie wyobraża sobie makijażu bez kresek. To świetny sposób na optyczne powiększenie oka i zagęszczenie linii rzęs. Chociaż wyraziste, czarne kreski wyglądają pięknie, ich namalowanie nie należy do najłatwiejszych czynności. Z pomocą przychodzi trik z taśmą klejącą. Od teraz make-up będzie zajmować ci zaledwie kilka minut.

Zobacz wideo Cieniowanie oka łyżką, eyeliner w dowolnym kolorze, podrasowanie tuszu do rzęs - testujemy znane triki

Kreski eyelinerem dla początkujących. Wystarczy kawałek taśmy i pędzelek

Na profilu użytkowniczki @funmakeuptutorials na TikToku pojawił się patent na równe i efektowne kreski. Urwij kawałek taśmy klejącej i przyklej pod okiem w taki sposób, żeby była przedłużeniem dolnej linii rzęs.

Zmatuj powiekę pudrem i zrób kreskę eyelinerem tuż nad taśmą. Delikatnie rozetrzyj ją cienkim pędzelkiem. Następnie miękkim pędzlem zacznij blendować przestrzeń nad eyelinerem. Na koniec oderwij taśmę. W efekcie uzyskasz efekt idealnej, przydymionej kreski. Nie ma mowy o brudnych policzkach i krzywych liniach.

Jak zrobić kreski eyelinerem? Tak ułatwisz sobie to zadanie

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z malowaniem kresek, warto mieć na uwadze fakt, że istnieje kilka rodzajów eyelinera. Dla początkujących najlepszy jest ten w pisaku, bo dobrze trzyma się go w dłoni i ułatwia robienie precyzyjnych, cienkich kresek. Zadanie będzie trudniejsze, gdy wybierzesz kosmetyk w kałamarzu albo słoiczku. Najpierw możesz namalować delikatną kreskę czarnym cieniem, a dopiero później poprawić ją eyelinerem. Taki kontur ułatwi ci poprowadzenie równej linii. Innym sprawdzonym sposobem jest wyznaczenie kilku kropek wzdłuż linii rzęs, które później wystarczy połączyć w jedną, grubszą kreskę.

Więcej o: