Czy tanie kosmetyki są gorszej jakości? Kosmetolożka mówi wprost: "Tych bym nie kupowała"

Drogeryjne półki uginają się od ilości oraz rodzajów kosmetyków pielęgnacyjnych. Niektórym kobietom trudno się w tym wszystkim połapać, więc przy ich wyborze kierują się ceną. Czy aby na pewno jest to dobry pomysł? Czy wysoka cena naprawdę jest gwaracją jakości? Kosmetolożka Ewa Olczak-Dziadolka w rozmowie z nami rozwiała mit, w który nadal wierzy wiele kobiet.

Więcej wywiadów znajdziesz na Gazeta.pl

Z jednej strony w opinii publicznej panuje powszechne przekonanie, że im droższy produkt, tym spektakularnejsze. Jednak z drugiej strony wiele osób zdaje sobie sprawę, że w przypadku luksusowych marek spora część ceny danego kosmetyku to nie sam produkt, a opakowanie, marketing i sam prestiż marki. Zatem czy cena mówi nam choć trochę o jakości i czy można znaleźć tani kosmetyk, który jest dobry?

Czy tanie kosmetyki są gorsze, a drogie lepsze? Kosmetolożka wyjaśnia

- Może zacznę od tych najdroższych kosmetyków, ponieważ te kosmetyki, które kosztują po kilka tysięcy, najczęściej nie mają substancji, które są równowarte wartości tego kremu. Kosmetyk, który będzie oscylował w okolicach 200 złotych, rzeczywiście może mieć te substancje, które są drogocenne i producent musiał taką cenę wystawić. (...) Duże firmy mogą mieć tańsze produkty w bardzo dobrej jakości, natomiast też nie da się stworzyć produktu, który będzie super tani, przynajmniej małej marce, z super jakością. Niestety - mówi Ewa Olczak-Dziadolka w rozmowie z Agnieszką Matracką.

Zobacz wideo Czy tanie kosmetyki są gorszej jakości? Kosmetolożka odpowiada

- Małe marki zawsze mają zawsze mają tą cenę wyższą, ze względu też na koszty produkcji, które najczęściej robią w Polsce, a nie w Chinach. Jest szereg działań, które wpływają na cenę. Natomiast jednak tych najtańszych produktów bym nie kupowała - dodaje.

Na co zwrócić uwagę kupując kosmetyki?

Kupując kosmetyk podstawowym kryterium wyboru danego produktu powinien być jego skład, który odpowiada na potrzeby danej skóry. To pod kątem zawartości składników aktywnych powinno się oceniać kosmetyk, a nie wyłącznie po jego cenie. Na rynku są bowiem produkty, które choć różnią się ceną, wykazują się podobną skutecznością w działaniu.

Więcej o: