Biegnij po nią do apteki. Ta maść jest tania jak barszcz, a poradzi sobie z wypryskami w jedną noc

Wiele popularnych i kosztownych kosmetyków mogą zastąpić o tańsze produkty z apteki. Nie każdy o tym wie, lecz istnieją zamienniki, które równie dobrze poradzą sobie z różnymi problemami skórnymi. Jedna z takich maści kosztuje 5 zł, a widoczność wyprysków zmniejszy już w jedną noc.

Istnieje wiele popularnych maści z apteki, które pomagają uporać się z problemami skórnymi. Jedną z nich jest maść z witaminą A, która fantastycznie sprawdza się szczególnie w okresie jesienno–zimowym, gdy borykamy się z przesuszoną cerą oraz ustami. W swojej kosmetyczce warto mieć jednak jeszcze jedną popularną maść. Ta z kolei doskonale poradzi sobie z trądzikiem.

Zobacz wideo Plama z maści ichtiolowej? Mamy prosty sposób, jak ją usunąć

Maść cynkowa: na co pomoże? Upora się z popularnymi problemami skórnymi

Niezwykłą popularnością cieszy się nie tylko maść z witaminą A, lecz także maść cynkowa, która jest lżejszym w konsystencji odpowiednikiem pasty cynkowej. Kiedy ją stosować? Przydaje się w wielu sytuacjach, jednak używa się jej najczęściej, gdy chcemy zniwelować trądzik. Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i dzięki temu już nawet w jedną noc potrafi zmniejszyć widoczność wyprysków. Wysusza je oraz ściąga, pozbywając się ich szybko i skutecznie. Maść cynkowa doskonała jest również dla osób, które borykają się z zajadami oraz opryszczką. Co ważne, można kupić ją w każdej aptece, a jej cena zaczyna się już od 5 zł za tubkę. 

Ile trzymać maść cynkową na twarzy? Stosowanie produktu jest szybkie i łatwe

Jak najlepiej stosować maść cynkową na twarz? To naprawdę bardzo łatwe. Wystarczy oczyścić cerę i nałożyć na nią ulubione produkty do pielęgnacji np. krem nawilżający lub odżywcze serum. Dopiero na tak przygotowaną skórę aplikuje się maść cynkową. Należy robić to punktowo na wypryski, by nie wysuszyła całej twarzy. Dobrze jest stosować maść cynkową na noc, by w tym czasie swobodnie mogła zadziałać. Warto jednak uważać, ponieważ może pobrudzić poduszkę. Wówczas można zabezpieczyć się, nakładając plaster, a maść nie będzie się ścierać. Rano wystarczy dokładnie umyć twarz i zastosować standardową pielęgnację. Różnica w wielkości wyprysków po całej nocy działania maści będzie widoczna gołym okiem. Przed pierwszym użyciem trzeba też zrobić próbę uczuleniową.

Więcej o: