Jedna fiolka, wiele możliwości. Skóra, włosy i paznokcie będą wyglądać jak po drogim zabiegu

Na co działa olej z opuncji figowej? Możesz stosować go na włosy, twarz i dłonie. Dzięki zawartości naturalnych składników pomoże w regeneracji. Sprawdź, jak stosować i jakie korzyści możesz uzyskać. Regularna pielęgnacja to klucz do sukcesu.

Wiele kobiet szuka prostych, tanich i naturalnych sposobów, by należycie zadbać o skórę, włosy i paznokcie. Często nie trzeba inwestować w drogie zabiegi i specjalistyczne preparaty, by uzyskać spektakularne efekty. Stosowałaś kiedyś olej z opuncji figowej? Sprawdź, jakie ma zalety i dlaczego warto po niego sięgnąć. Pamiętaj jednak, by przed pierwszym zastosowaniem przeprowadzić próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry.

Zobacz wideo Polacy masowo przeszczepiają włosy w Turcji. Dlaczego? „Wynika to z ich niewiedzy" [MAMY CZAS]

Na co działa olej z opuncji figowej? Ma wile zalet

Olej z opuncji figowej od jakiegoś czasu cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego? Okazuje się, że może zadbać zarówno o skórę, jak i włosy oraz paznokcie. Wszystko ze względu na zawartość witamin A, B, E, kwasów omega-3, omega-6 i flawonoidów. Ma również w składzie kwas linolowy i oleinowy. Regularne stosowanie sprawi, że uzyskasz efekt nawilżenia i elastyczności. Zmniejszy się też suchość i widoczność zmarszczek, a zastosowany na włosy zmniejszy ich łamliwość i wzmocni je. Jak nakładać na pasma i twarz?

Jak stosować olej z opuncji figowej na włosy? Spróbuj raz, a będziesz to robić regularnie

Olej z opuncji figowej nie jest skomplikowany, jeśli chodzi o stosowanie na włosy. Wystarczy, że nałożysz niewielką ilość produktu na dłonie i wmasujesz go w skórę głowy, włosy i końcówki. Odczekaj kilka minut i zmyj olej. Stosuj nawet kilka rady w tygodniu, a szybko zapomnisz o suchych i zniszczonych pasmach. Zamiast tego staną się zdrowe, mocne i odżywione.

Jak prawidłowo stosować olejek z opuncji figowej na twarz? To prostsze niż się wydaje

Olej z opuncji figowej jest składnikiem naturalnym, dlatego możesz zastosować go na twarz, szyję i dekolt. Wmasuj produkt okrężnymi ruchami (wystarczy niewielka ilość). Po co to robić? Olej złagodzi podrażnienia skóry, a także nada jej sprężystości, miękkości i promienności. Dodatkowo bariera hydrolipidowa skóry zostanie zregenerowana. Regularne stosowanie jest kluczem do skóry pełnej blasku. Mało kto wie, że produkt pomoże też w walce z trądzikiem. Zadziała antybakteryjnie, a na dodatek zmniejszy wydzielanie sebum. Ochroni również delikatną skórę przed mrozem, zapewniając optymalne nawilżenie.

Więcej o: