Męczą cię swędzące łydki po goleniu? Odsącz i przyłóż do nóg. Po 10 minutach poczujesz ulgę

Męczy cię uczucie swędzących nóg, a szczególnie łydek po goleniu? Spotyka to od czasu do czasu niemal każdego z nas. Możesz temu łatwo zaradzić, stosując triki, o których powinien pamiętać każdy.

Uczucie pieczenia, kłucia, zaczerwieniania czy swędzenia, które towarzyszy wielu osobom po goleniu spowodowane jest podrażnieniem skóry. Zwykle, pojawia się w postaci czerwonych obszarów czy plam na skórze i można je uznać za formę kontaktowego zapalenia skóry z podrażnienia, czyli tzw. wysypka skórna.

Zobacz wideo Jak powinna wyglądać pielęgnacja dwudziestolatki?

Naturalny trik na swędzące łydki po goleniu. Zapomnij o przykrych dolegliwościach

Swędzenie i pieczenie skóry po goleniu, które często doświadczamy w okolicach łydek, może być nie tylko bolesne, ale także nieatrakcyjne. Powodem zwykle jest suche powietrze i ogrzewanie. Właśnie te czynniki, obecne szczególnie jesienią oraz zimą sprawiają, że skóra staje się szorstka, biaława, popękana i jest bardziej narażona na przesuszenie. Zwykle dolegliwości ustępują samoistnie, ale można podjąć pewne kroki, aby pomóc skórze szybciej się zagoić i zapobiec przyszłym, podobnym zdarzeniom. W tym celu warto zastosować produkty łagodzące, które jednocześnie chronią skórę i utrzymują ją nawilżoną. Jednym z nich jest ekstrakt z drożdży piwnych, który zawiera proteiny, witaminy z grupy B oraz sole mineralne, które wpływają na skórę regenerująco. Kupimy go w sklepach spożywczych jak i drogeriach. Cena waha się w zależności od producenta i wynosi ok. 30 zł.

Swędząca skóra na nogach? Podrażnienia po goleniu znikną po produkcie z szafki kuchennej

Czerwone krostki i podrażnienia pojawiające się po goleniu mogą być utrapieniem. Kolejnym naturalnym środkiem zaradczym na suchą i swędzącą skórę nóg i innych obszarów ciała, który zapewne każdy z nas ma w szafce kuchennej jest czarna herbata. Dzięki obecności kwasu tonowego świetnie zwalcza obrzęk czy pieczenie. W celu uzyskania, lepszych rezultatów proces powtórz dwa lub trzy razy w ciągu dnia.

  1. Odsącz z naparu torebki herbaty.
  2. Umieść w lodówce na ok. 10 minut.
  3. Przyłóż do skóry, pozostaw na chwilę.
Więcej o: