Zmagasz się z "przyklapem" i wypadającymi włosami? 2 łyżki wystarczą. Nowe pasma będą rosły na pęczki

Wykorzystywany jest nie tylko w kuchni, ale i w medycynie ziołowej i kosmetyce. Regularne stosowanie wzmocni i pobudzi nasze włosy do wzrostu, jak żadna inna wcierka do skóry głowy. Drogeryjne produkty szybko pójdą w odstawkę.

Chcąc poradzić sobie z problemami związanymi z włosami i skórą głowy, wyszukujemy rozmaite rozwiązania. Coraz więcej "włosomaniaczek" zamiast inwestować w kolejne drogeryjne produkty woli oprzeć swoją pielęgnację na naturalnych i znanych od wieków alternatywach. Mowa o roślinie, której w historii przypisywano wręcz magiczne działanie. Dzisiaj stanowi istne remedium na problem wypadających włosów i nie tylko.

Zobacz wideo Czy tanie kosmetyki są gorszej jakości? Kosmetolożka: Najtańszych produktów bym nie kupowała

Czy olejek rozmarynowy może pomóc na wypadanie włosów? Cenne działanie

Według badania z 2015 roku naukowcy odkryli, że olejek rozmarynowy jest tak samo skuteczny w pobudzaniu odrostu włosów, jak niektóre leki dostępne bez recepty. Znajdują się w nim flawnoidy, a także witaminy z grupy B, witamina A. Ma on naturalną zdolność zabijania niektórych grzybów i bakterii, bytujących na skórze głowy. To naturalne remedium poprawia krążenie w danym obszarze i odpowiada za zwiększony przepływ krwi, który może prowadzić do odnowy i wzrostu komórek. Dodatkową zaletą jest to, że ma również działanie przeciwzapalne, a ponieważ stan zapalny odgrywa dużą rolę w wielu przypadkach wypadania włosów, może być pomocnym narzędziem w leczeniu tych problemów.

Jak stosować rozmaryn na włosy? Niezbędny element naturalnej pielęgnacji

Rozmaryn na włosy możemy stosować w formie płukanki, którą wcześniej samodzielnie możemy przygotować w zaciszu domowym. Potrzebne ci będą jedynie świeże lub suszone liści rozmarynu. Kurację z tą domową mieszanką stosuj dwa razy w tygodniu, aby zwalczać infekcje skóry głowy, złagodzić swędzenie i ukoić stany zapalne, a także wzmocnić włosy i pobudzić ich wzrost.

  1. Wymieszaj 2 łyżki liści rozmarynu z 2 szklankami wrzącej wody.
  2. Pozostaw na kilka minut do zaparzenia.
  3. Odcedź płyn i ostudź do temperatury pokojowej.
  4. Po umyciu włosów szamponem wylej rozmarynową płukankę na włosy.
  5. Delikatnie wmasuj mieszankę w skórę głowy.
  6. Pozostaw całość na kilka minut, a następnie spłucz włosy wodą. 
Więcej o: