Pięknie upięte

Szukasz pomysłu na karnawałową fryzurę? Spróbuj upiąć włosy. Odsłonięty kark czy zalotnie wymykające się kosmyki dodają kobiecie zmysłowościi seksapilu.

W stylu hiszpańskim

Wbrew pozorom upięcie to nie jest trudne. Włosy z czubka głowy zebrane zostały w kucyk, lekko podtapirowane i podpięte pod spód. Włosy z tyłu głowy podzielono na dwa szerokie pasma, które skrzyżowano i podpięto pod spód kucyka. Cała tajemnica tej kunsztownej fryzury kryje się w misternej plecionce znajdującej się z tyłu głowy. Włosy na skroniach z każdej strony zaplecione zostały w warkoczyki z 4 pasm, polakierowane, a następnie rozciągnięte i upięte tak, by tworzyły na tle prostych włosów efektowny wzorek.

Warkocz w oprawie loków

Podstawą fryzury jest warkocz dobierany, upleciony z włosów z tyłu głowy i podpięty do góry. Reszta włosów została zakręcona lokówką i upięta pozornie niedbale. Pozostawione z przodu, wypuszczone pasma dodają całości romantycznego charakteru.

Eleganckie upięcie zwane popularnie "bananem" można nosić zarówno do biura, jak też na wszelkie wyjścia, kiedy to chcemy wyglądać wytwornie. Wysmukla szyję, odsłania kark, dodaje uroku.

Klasyczny kok

Eleganckie upięcie zwane popularnie "bananem" można nosić zarówno do biura, jak też na wszelkie wyjścia, kiedy to chcemy wyglądać wytwornie. Wysmukla szyję, odsłania kark, dodaje uroku.

Najlepiej upina się go z włosów idealnie prostych. Dlatego jeśli natura nie obdarzyła nas takimi, warto je wcześniej wyprostować prostownicą. Warto też każde pasmo spryskać przed upięciem lakierem.

Krok pierwszy

Z włosów wydzielonych na czubku głowy robimy kucyk, resztę włosów pozostawiamy.

Krok drugi

Kucyk zwijamy w rulon i pod spodem upinamy spinkami lub szpilkami.

Krok trzeci

Włosy z tyłu głowy dzielimy na dwa pasma. Pierwsze z nich owijamy z jednej strony rulonu na czubku głowy i upinamy.

Krok czwarty

Pozostałe pasmo włosów z tyłu głowy owijamy z drugiej strony rulonu na czubku głowy. Końce ze spiętych pasm efektownie układamy i upinamy.

Krok piąty

Włosy z przodu głowy również dzielimy na dwie części. Pierwszą z nich zgarniamy i owijamy wokół rulonu z kucyka i przypinamy spinkami.

Krok szósty

Drugie pasmo owijamy z drugiej strony rulonu i upinamy, wykańczając fryzurę.