Perfekcyjna para dżinsów

Są nudne, oklepane, każdy je nosi, a mimo to nie potrafimy bez nich żyć. Kiedy się w nich nie dopinamy wpadamy w szał. Kiedy pasują jak ulał nie chcemy ich zdejmować. Idealnie dobrana para dżinsów to marzenie każdej z nas. Jak je znaleźć?

Zaprojektowane przez Levi Straussa dla poszukiwaczy złota, rolników i górników. Dzisiaj mają prawie 140 lat i od dawna nie kojarzą się z uniformem do pracy. Najdroższe dżinsy świata zaprojektowane przez Włocha Giovanniego Cavagna są utkane z platynowej nitki i kosztują około 145 tys. zł. Sieciówki oferują dżinsy za grosze i sprzedają codziennie po kilkaset tysięcy par. Brytyjski magazyn "Which?" niegdyś przeprowadził badania z których wynika, że każda z nas spędza trzy godziny zanim znajdzie idealnie pasującą parę.

Co jest najważniejsze przy wyborze idealnych dżinsów?

1. Nie mogą być ani za długie, ani za krótkie. Nie można ich skracać, bo tracą fason. Trzeba wybrać takie, które będą pasować i do tenisówek i do szpilek. Najważniejsze, aby upewnić się w sklepie czy materiał kurczy się w praniu.

2. Zbyt niskie biodrówki nie pasują nikomu, nawet nastolatkom. Wystające spod spodni stringi już od lat uważa się za brak gustu.

3. Spodnie dobieramy do typu sylwetki. Anglojęzyczna strona internetowa pomoże ci w znalezieniu odpowiedniego kroju. Za pomocą krótkiej ankiety, którą znajdziesz w sekcji "Jeans Finder" dowiesz się nie tylko czy jesteś typem gruszki, jabłka czy petite, ale przede wszystkim znajdziesz podpowiedzi, które dżinsy, w jakim kroju i rozmiarze, pasują do ciebie najbardziej. Dzięki tym informacjom będziesz wiedziała, po którą parę sięgąć w sklepie.

4. Modne dżinsy rurki świetnie wyglądają na wysokich i szczupłych dziewczynach. Niższe i nieco tęższe osoby nie muszą rezygnować z wąskich nogawek. Ważne jest jednak, aby wybierać takie spodnie, które nie są bardzo obcisłe w kolanach, łydkach i kostkach.

Gdzie znaleźć wymarzoną parę?

W Szwecji

Skandynawska moda to synonim nowoczesności, wyrachowania i wyczucia. Dżinsy szwedzkiej firmy Acne i Cheap Monday to ulubione marki celebritów. Diana Kruger i Katie Holmes to tylko niektóre z gwiazd, które nie ruszają się nigdzie bez ukochanej szwedzkiej pary dżinsów. Marka o skandynawskich korzeniach, na którą warto zwrócić uwagę to również Whyred. Fenomen tych spodni polega na tym, że są świetnie skrojone.

W Los Angeles

Dżinsy firmy Seven dla All Mankind to hit zachodniego wybrzeża. Jeśli podobają ci się dżinsy Cameron Diaz możesz mieć pewność, że są one od Seven. Posiadaczki tych spodni mówią, że są jak druga skóra.

W Japonii

Dla miłośniczek grubego i ciężkiego materiału. Firma Edwin szyje klasyczne modele, podczas gdy Evisu stawia przede wszystkim na perfekcyjnie dopracowany krój.

A jak jest w twoim przypadku? Czy rzeczywiście dobrze dopasowane dżinsy zamaskują wszelkie niedoskonałości? Zapraszamy do dyskusji.

Więcej o: