Hydradermabrazja: Hit czy kit?

Wśród zabiegów odmładzających hydradermabrazja cieszy się dużym powodzeniem. Dlaczego? Bo to zabieg bezbolesny i nieinwazyjny. Kto powinien zdecydować się na wodną mikrodermabrazję i czy warto inwestować w tego typu zabieg?

Co to jest hydradermabrazja?

Nazwa zabiegu to zapożyczenie od słowa źródłowego hydratacja: nawilżenie/nawodnienie. To kolejny krok w ewolucji dermabrazji. Dla niektórych hydradermabrazja to mikrodermabrazja XXI wieku. Na polskim rynku zabieg jest dostępny od dwóch lat. Jedna sesja kosztuje od 500 zł. Zadaniem hydradermabrazji jest przede wszystkim nawilżenie i odmłodzenie skóry twarzy. Zabieg jest połączeniem peelingu (złuszczania naskórka) i nawilżenia.

Czym się różni hydradermabrazja od popularnej mikrodermabrazji?

Sposobem złuszczania naskórka. Mikrodermabrazja złuszcza skórę za pomocą głowic pokrytych diamentowymi mikrokryształkami. Hydradermabrazja złuszcza skórę aplikując substancje nawilżające i odsysając stary naskórek do specjalnego pojemnika.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa zaledwie 15-20 minut. Podczas hydradermabrazji stosuje się specjalnie zaprojektowany aparat. Zabieg rozpoczyna się od dermabrazji czyli eksfoliacji - złuszczanie starego naskórka. Podczas dermabrazji, za pomocą specjalnego aparatu przeprowadza się peeling chemiczny. Następnie pod dużym ciśnieniem aplikuje się na skórę substancje aktywne. To głównie: serum, cytokiny, antyutleniacze, proteiny, naturalny kolagen. Połączenie tych substancji ma zagwarantować efekty odmładzające.

Czy to boli?

Podczas zabiegu nie odczuwa się żadnego dyskomfortu ani bólu. Chociaż mogą wystąpić drobne zaczerwienienia i podrażnienia po zabiegu hydradermabrazji można od razu wrócić do codziennych czynności.

Dla kogo?

Ten nieinwazyjny zabieg jest zalecany do wszystkich typów cery, nawet do wrażliwej. Na mikrodermabrazję wodną najczęściej decydują się osoby, którym zależy na poprawieniu kolorytu i odświeżeniu skóry twarzy. Gabinety kosmetyczne polecają hydradermabrazje jako zabieg skutecznie przeciwdziałający procesom starzenia się skóry. Celem zabiegu jest usunięcie drobnych zmarszczek, nadmiernej pigmentacji, przebarwień, oznak zmęczenia, blizn po trądziku. Hydradermabrazja dobrze się również sprawdza w przypadku osób cierpiących na rogowacenie mieszkowe. To tzw. tarka na skórze, nazywana też potocznie trwałą gęsią skórką. Najczęściej występuje na ramionach i okolicach dekoltu. Peeling stosowany podczas hydradermabrazji wygładza skórę i "gęsia skórka" staje się mniej widoczna.

Czy zabieg zatrzyma młodość?

Być może, ale pod warunkiem, że hydradermabrazję będziemy wykonywać w serii. Wówczas możemy spodziewać się, że systematycznie powtarzany zabieg uchroni skórę przed przedwczesnym starzeniem się, spowoduje, że zmarszczki, blizny po trądziku czy przebarwienia będą mniej widocze.

Co mówią eksperci?

Badania wykazały, że zastosowane podczas zabiegu substancje aktywne mają duży współczynnik wchłaniania, około 94 proc. Twórcy programu odnowy skóry za pomocą hydradermabrazji podkreślają, że, aby osiągnąć wyraźne efekty zabieg należy powtarzać od 4 do 5 razy miesięcznie przez okres 6 miesięcy. Potem, kiedy cel zostaje osiągnięty zabieg należy powtarzać raz w miesiącu.

Więcej o: