Oxybrazja: hit czy kit?

Tlen to źródło życia. Każda komórka potrzebuje go aby żyć. Stosowany w gabinetach kosmetycznych wspomaga nawilżanie i odżywianie skóry. Życiodajny tlen gra główną rolę podczas zabiegu oxybrazji.

Czym jest oxybrazja?

Zabieg oxybrazji wykonuje się na tych samych zasadach co popularną mikrodermobrazję. Różnicą jest jednak to, że zamiast kordunu stosuje się tlen pod ciśnieniem oraz rozproszone krople soli fizjologicznej. Oxybrazję często nazywa się też peelingiem wodno-tlenowym lub mikrodermobrazją tlenową z solą fizjologiczną.

Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem kosmetyczka robi peeling oczyszczający. Na oczyszczoną skórę nakładany jest zwilżający żel. Następnie kosmetyczka przykłada do skóry twarzy prowadnicę z której wydostaje się tlen i sól fizjologiczna pod ciśnieniem. Bardzo często po zabiegu oxybrazji wykonuje się mezoterapię podczas której wtłacza się do skóry witaminy czy kwas hialuronowy.

Co daje oxybrazja?

Przede wszystkim odświeża, wygładza i rozjaśnia skórę. Przy głębszym działaniu można redukować przebarwienia, a nawet blizny. Mikrodermobrazja tlenowa usuwa złuszczający się naskórek, zaskórniki, zwęża pory. Zabieg redukuje również zmarszczki i wyrównuje pigmentację skóry.

Dla kogo mikrodermobrazja tlenowa?

Dla wszystkich osób, które dbają o skórę. To zbieg, który można wykonywać nawet przy bardzo wrażliwej skórze i przy cerze naczynkowej. Oxybrazję zaleca się szczególnie osobom z tłustą i trądzikową cerą. Dzięki złuszczaniu naskórka zmniejsza się grubość warstwy rogowej, poprawia ukrwienie skóry.

Przeciwwskazania

Oxybrazja nie jest zabiegiem inwazyjnym. Jednak w niektórych przypadkach lepiej go nie wykonywać. Odradza się mikrodermobrazję tlenową osobom po terapii leczenie trądziku retinoidami oraz ze stanami zapalanymi skóry. Osoby z łuszczycą, wirusową czy bakteryjną infekcją skóry i z chorobą nowotworową nie powinny poddawać się oxybrazji.

Ile razy należy wykonać zabieg, aby zobaczyć efekty?

Oxybrazję można wykonać jednorazowo przed ważnym wyjściem. Nie jest to zabieg inwazyjny dlatego nie ma ryzyka pojawienia się siniaków czy zaczerwienień. Po jednym zabiegu skóra powinna nabrać zdrowego koloru. Oxybrazję można też wykonywać w serii, szczególnie w przypadku skóry z bliznami potrądzikowymi. Zabieg wygładza i ujędrnia strukturę naskórka. Oxybrazja w serii odmładza również skórę, redukuje drobne zmarszczki, strumień tlenu z solą fizjologiczną stymuluje komórki do odnowy a także poprawia krążenie. W celu trwałych efektów zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów od 2-10 w odstępach od 1 tygodnia do 4 tygodni. W leczeniu trądziku zabieg powtarza się co 4 tygodnie, w celach odmładzających zaleca się, aby oxybrazję wykonywać co tydzień.

Ile to kosztuje?

Zabieg na samą twarz: 150 - 200zł, twarz z szyją 200 - 300 zł, twarz, szyja i dekolt 250 - 300 zł

Co mówią eksperci?

Oxybrazja nie jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego bardzo rzadko dochodzi do komplikacji po zabiegu. To też zabieg bezbolesny. Nie przynosi jednak tak widocznych efektów jak np. zabiegi z użyciem laserów czy mezoterapia igłowa.

Więcej o: