Dieta czy gimnastyka

Co możesz zrobić, aby poczuć się lepiej we własnej skórze?

Podajemy 4 propozycje. Wprowadzając je w życie w czasie 14 dni możesz schudnąć 3 kilogramy. Poniższy program - za namową swoich trenerów - realizują hollywoodzkie gwiazdy np. Pink.

Więcej czasu na ruch

Jeśli do tej pory na gimnastykę poświęcałaś półtorej godziny tygodniowo przez najbliższe dwa tygodnie postaraj się podwoić ten czas. Do regularnych ćwiczeń dodaj basen lub dodatkowe zajęcia z aerobiku. Teddy Bass, trener hollywoodzkich gwiazd swoim podopiecznym doradza, aby ćwiczenia dzielić na dwie grupy: poranne i wieczorne. Według Bassa, waga szybciej spada, kiedy rano wykonujemy ćwiczenia kardio (20 - 30 minut na bieżni), a wieczorem np. jogging lub serię ćwiczeń odchudzających. Ćwicząc w ten sposób nie raz, a dwa razy dziennie pobudzamy metabolizm, a co za tym idzie, spalamy więcej kalorii.

Nie pij alkoholu

Zrezygnuj ze wszystkich napojów alkoholowych. Dwa tygodnie to nie wieczność. Odstawiając czerwone wino, piwo czy drinki pozwalasz wątrobie na odpoczynek. Rezygnując z procentów oczyszczasz organizm z toksyn i co ważne nie dostarczasz zbędnych kalorii. Alkohol tuczy, jest kaloryczny i utrudnia odchudzanie. Pod jego wpływem - nawet po małych dawkach - częściej sięgamy po niezdrowe przekąski. Dodatkowo alkohol obciąża układ trawienny, a w szczególności wątrobę, co utrudnia jej normalną pracę.

Odstaw ser i mleko

Nie wszyscy dobrze tolerują nabiał i zawartą w nim laktozę. Mleko i sery mogą być odpowiedzialne za wzdęcia i bóle brzucha. Zastąp produkty mleczne sojowymi, zamiast po ciężkie żółte sery sięgnij po ryby i migdały.

Dwa tygodnie bez chleba

Nie tylko biały, ale też ten pełnoziarnisty i razowy chleb tuczy i powoduje nieprzyjemne uczucie wzdęcia. Pszenica i żyto, jęczmień i owies to zboża, które zawierają białko zwane glutenem. U niektórych osób gluten zwalnia przemianę materii i jest przyczyną tycia. Spróbuj zrezygnować z pieczywa na 14 dni, Chleb i bułki zastąp brązowym ryżem.

Więcej o: