To bardzo prosty i skuteczny zabieg upiększający. Świetnie rozjaśnia i wygładza skórę.Warto stosować przed depilacją, nie tylko łatwiej będzie usunąć włoski, ale także zapobiegnie się ich wrastaniu. Ma zbawienny wpływ na skórę, usuwa martwy naskórek, przywraca jej zdrowy koloryt, wygładza i rozjaśnia. Możesz go wykonać z produktów, które masz w domu.
Ciało
1. Peeling kawowy antycellulitowy Wymieszaj 3 łyżki oliwy z oliwek z 2 łyżkami fusów z kawy. Gotową "papką" smaruj ciało kolistymi ruchami. Zabieg intensywnie pobudzi krążenie, orzeźwi i ujędrni. Niezwykły aromat, zachęca do wykonania i dodaje energii. Taki peeling stosowany regularnie zapobiega powstawaniu cellulitu.
2. Peeling oczyszczający z solą lub cukrem Złuszczanie polecane jest szczególnie na silnie zrogowaciałą skórę na łokciach, kolanach i piętach. Podstawowym składnikiem takiego peelingu powinna być sól (obowiązkowo gruboziarnista) lub cukier. Wybrany składnik możemy po prostu wmasowywać w wilgotną skórę podczas kąpieli bądź wymieszać z oliwą z oliwek i miodem. Papkę po kilku minutach spłucz ciepłą wodą, możesz zastosować oliwkę nawilżającą. 3. Migdałowy peeling do ciała Szklankę zmielonych migdałów zmieszaj z oliwą w takich proporcjach, aby uzyskać gęstą papkę. Wymasuj nią całe ciało, a następnie dobrze spłucz pod prysznicem. Zastosuj kosmetyk nawilżający, po złuszczaniu naskórka, skóra lepiej wchłania substancje odżywcze.
Twarz
1. Peeling z płatków owsianych Wykonany z płatków owsianych polecany jest do pielęgnacji delikatnej skóry twarzy, szyi i dekoltu.. Ze względu na łagodne działanie nie jest odpowiedni do zgrubiałej skóry stóp czy łokci. Najprostszy sposób przygotowania to: rozdrobnienie płatków i wymieszanie z jogurtem naturalnym. Równie skuteczny będzie peeling, w którym rozdrobnione płatki owsiane połączymy z miodem i sokiem cytryny. Wówczas nie tylko pozbędziemy się martwych komórek naskórka, ale i odżywimy skórę oraz delikatnie rozjaśnimy.
2. Peeling cukrowy Do dwóch łyżek cukru dolej niewielką ilość wody, pozwalającą na rozprowadzenie cukru na skórze. Masuj cukrem oczyszczoną wcześniej dokładnie skórę twarzy przez 5 minut. Potem zmyj letnią wodą. Zabieg ten, nadaje się też do wykonania na całym ciele. Peeling do twarzy, szyi i dekoltu musi być łagodniejszy niż kosmetyk do reszty ciała. Po złuszczaniu dobrze jest nałożyć na twarz krem lub serum odżywcze.
Stopy
Skóra na stopach szybko twardnieje, zwłaszcza na piętach. Tworzy się na niej grubsza warstwa, która narasta, skóra przestaje być elastyczna, może nawet pękać. Dlatego oprócz ścierania twardego naskórka pumeksem czy tarką, stopy warto złuszczać peelingami. 1. Cynamonowe złuszczanie Cynamon wykazuje niesamowite zdolności wspomagające leczenie infekcji drożdży. Wstępne wykazały, że może mieć on również właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Jest więc idealnym dodatkiem do kosmetyków do pielęgnacji stóp. Jego właściwości zamknięte w aromacie pozwalają odprężyć się i zrelaksować. Zabiegi pielęgnacyjne na bazie miodu działają oczyszczająco i wygładzająco. Właściwości tych dwóch produktów sprawiają, że połączenie miodu i cynamonu to idealna mieszkanka do pielęgnacji. Wymieszaj jedną łyżkę brązowego cukru z łyżką cynamonu, dodaj do tego dwie łyżki miodu, wszystko dokładnie wymieszaj. Masuj stopy kilka minut. Taki zabieg sprawi, że skóra stanie się delikatniejsza, miększa, lepiej odżywiona, a stopy odprężone. 2. Słodkie ścieranie Najprostszym sposobem na peeling jest wymieszanie cukru z oliwą z oliwek. Masuj stopy kilka minut, potem spłucz letnią wodą. Domowe peelingi możesz wzbogacić o właściwości aromaterapeutyczne, dodając kilka kropli ulubionego olejku eterycznego.
Laserowy
Zabieg polecany osobom z bliznami potrądzikowymi, rozszerzonymi porami, utratą elastyczności i jędrności skóry, drobnymi zmarszczkami (także z promienistymi zmarszczkami wokół ust tzw." zmarszczkami palaczy"). Peeling laserowy można wykonać na twarzy, dekolcie, plecach, dłoniach. Peeling laserowy polega na złuszczaniu wierzchniej warstwy skóry za pomocą wiązek lasera. Sam zabieg trwa kilkanaście minut, jednak na całą wizytę, razem z przygotowaniami skóry na przyjęcie energii lasera należy przeznaczyć co najmniej godzinę. Poprawa wyglądu skóry jest widoczna już po pierwszym zabiegu, jednak aby osiągnąć optymalny efekt, zalecane jest wykonanie od 3 do 5 zabiegów w odstępach 3-4 tygodniowych. Przeciwwskazania: opryszczka, zakażenie bakteryjne, ciąża. Nie należy opalać się po zabiegu przez kilka tygodni po zabiegu.
Zalety: redukuje łojotok, oczyszcza skórę, usuwa przebarwienia, regeneruje naskórek
Wady: skóra łuszczy się kilka dni po zabiegu, jest zaczerwienia, czasami mogą pojawić się brunatne plamy, które złuszczają się po kilku dniach, jest dość kosztowny
Cena: około 500 zł
Chemiczny
Polega na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych (kwasów) w określonym stężeniu. Substancje te przenikają w głąb skóry i mają wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny, które są czynnikami podporowymi w skórze. Peeling chemiczny może być stosowany w leczeniu skóry zniszczonej słońcem, przebarwień, trądziku i blizn potrądzikowych, łojotoku, drobnych zmarszczek, plam starczych, rozstępów. W salonach kosmetycznych stosuje się go w dwóch odmianach: za pomocą kwasów owocowych lub peelingu migdałowego
Zalety: korzystne działanie na skórę właściwą prowadząc do zwiększenia jej grubości bez wywoływania stanu zapalnego, . odbudowa włókien sprężystych i poprawa, spłycenie zmarszczek
Wady: podrażnienia, widoczne zaczerwienienia
Cena: ok. 250zł
Kawitacyjny
To metoda peelingu za pomocą ultradźwięków. Fala ultradźwiękowa w obecności płynu tworzy pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które powiększają się i gwałtownie pękają. Pod wpływem ciepła i podwyższonego ciśnienia dochodzi do bardzo dokładnego i zupełnie bezbolesnego oczyszczania skóry z zalegającej warstwy zrogowaciałego naskórka, toksyn oraz wydzielin gruczołów łojowych. Z peelingu kawitacyjnego mogą korzystać osoby o wrażliwej lub naczynkowej cerze, gdyż nie wymaga on rozgrzewania. To metodę peelingu wykorzystuje się do wielu celów, przede wszystkim w walce z cellulitem, zmarszczkami, do oczyszczania i odświeżania skóry, a także w walce z trądzikiem i bliznami po nim.
Zalety: usuwa przebarwienia naskórkowe, usuwa zanieczyszczenia skóry, dotlenia, przyspiesza mikrokrążenie, uwalnia pory od nadmiaru łoju, bakterii i substancji toksycznych, regeneruje skórę oraz mięśnie mimiczne
Wady: Zbyt częste czyszczenie skóry może powodować trudno gojące się podrażnienia i nasilać tendencję do tworzenia się nowych krostek, a także pogłębiać blizny potrądzikowe
Cena: od 120-300 zł.