Wiosenne nawilżenie: hit czy kit?

Skóra po zimie jest szara, zmęczona i odwodniona. Cera traci blask i jędrność. Trzeba ją teraz mocno nawilżać. Od środka przez spożywanie dużej ilości płynów, oraz od zewnątrz przez stosowanie odpowiednich kosmetyków.

Akwaporyny: eliksir młodości?

Laureat Nagrody Nobla, prof. Peter Agre w 1992 roku po raz pierwszy opisał białko błon erytrocytów jako kanał transportujący cząsteczki wody. Początkowo białko to nazwał Channel-forming Integral Membrane Protein 28 (w skrócie CHIP 28), a potem akwaporyną 1 (AQP1). Nagroda Nobla w dziedzinie chemii za rok 2003 została przyznana właśnie Peterowi Agre za odkrycie akwaporyn. Są one odpowiedzialne za przepływ wody pomiędzy błonami komórek. To akwaporyny mają podstawowe znaczenie dla zachowania równowagi wodno-elektrolitowej naszego ciała. Skóra pozbawiana jednego z rodzajów akwaporyn staje się odwodniona, mało elastyczna, gorzej się goi i szybciej starzeje. Naukowcy z Centrum Badań Eucerin w Hamburgu zaciekawieni odkryciami Amerykanina postanowili odnaleźć substancję, która mogłaby w naturalny sposób zwiększać ilość akwaporyn w skórze, usprawnić transport wody w komórkach skóry i wspomóc jej prawidłowe nawilżenie. Niemieccy badacze odkryli Gluco-Glycerol tj: substancje które stymulują produkcję akwaporyn. Warto przy zakupie kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy zwracać uwagę czy w ich składzie znajdują się akwaporyny (AQP z ang. aquaporin) czy Gluco-Glycerol (Gluco-Glicerol). Zadaniem kremów z tymi składnikami jest przede wszystkim nawilżenie. Intensywną, wiosenną kurację nawilżającą zapewniają też zabiegi kosmetyczne. Jednym z nich - z użyciem kosmetyków z akwaporynami - jest zabieg o nazwie hydrooptimale.

Ekskluzywnie na wiosnę: Hydrooptimale

Hydrooptimale to zabieg nawilżający, którego formuła pielęgnacji opiera się na rezultatach badań przeprowadzonych przez amerykańskiego biologa. Zabieg przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry, a szczególnie do tej odwodnionej. Celem zabiegu jest zwiększenie wilgotności w skórze. Zabieg polecany jest przede wszystkim osobom z cerą przesuszoną i odwodnioną. Skutkuje także w przypadku skóry szorstkiej o małej elastyczności. Hydrooptimale poleca się również osobom z oznakami pierwszych zmarszczek powierzchniowych, warto go zastosować profilaktycznie w przypadku cery wrażliwej, narażonej na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Zabieg hydrooptimale to trójwymiarowy programu nawilżającego oparty na zastosowaniu aktywnych składników. Efek wygładzenia i rozświetlenia otrzymuje się m.in.: dzięki wyciągowi z morskich alg. Zabieg jest zakończony masażem, który działa m.in.: relaksująco. Po zabiegu skóra jest nawilżona, miękka, odbudowuje się naturalny płaszcz hydrolipidowego. Dla bardziej widocznych efektów poleca się wykonanie 4 zabiegów w tygodniowych odstępach. Zabieg trwa od 90 do 120 minut i kosztuje od 250 złotych.

Zobacz wideo
Więcej o: