Blada po zimie? Zadbaj o zdrową opaleniznę!

Od ciebie zależy czy przed wymianą szafy na wiosenną odwiedzisz solarium. My nie polecamy opalania szkodliwymi dla skóry promieniami UV, ale lubimy zdrowy i oliwkowy odcień skóry. Jak go osiągnąć bez narażania zdrowia?

Samoopalacz: dla cierpliwych i dokładnych

Kremy samoopalające wyglądają na skórze dobrze, ale tylko wtedy, kiedy są równomiernie rozłożone. Smarowanie się samoopalaczem może być ryzykowne bo nieumiejętnie nałożony krem zostawia zacieki i plamy. O tym jak równomiernie i fachowo rozprowadzić samoopalacz pisaliśmy w poradniku Sztuczna opalenizna jak prawdziwa

Słońce w kapsułkach

Alternatywą dla opalania w solarium jest słońce w kapsułkach. To tabletki do łykania zawierające beta-karoten, który nadaje skórze ładny koloryt. Tabletki z beta-karotenem zawierają także różnorodne antyoksydanty, które zabezpieczają skórę przed skutkami szkodliwego promieniowania UV. Beta-karoten jest bezpieczny dla ciała. Organizm przetwarza tylko taką jego ilość, jaka jest mu potrzebna. Nadmiar jest magazynowany w tkance tłuszczowej organizmu. Jeśli spożyjemy go za dużo to skóra zabarwi się na kolor żółty i może to wyglądać mało estetycznie. Zamiast tabletek można też wzbogacić dietę o naturalne źródła karotenu. Beta-karoten znajdziemy przede wszystkim w żółtych i pomarańczowych warzywach i owocach, tj: marchew, dynia, pomidory, morele, brzoskwinie, mandarynki, melon, mango.

AirBrush Tanning czyli opalanie natryskowe

Dzięki opalaniu natryskowemu uzyskujemy naturalnie wyglądającą opaleniznę bez konieczności eksponowania ciała na promieniowanie UV. Zaletą opalania natryskowego jest to, że z tej metody mogą korzystać osoby, którym nie wolno się opalać. Opalanie natryskowe nie szkodzi kobietom w ciąży. Płyn brązujący w postaci mgiełki jest nakładany na skórę za pomocą urządzenia natryskowego. Opalenizna jest jednolita i widoczna zaraz po zabiegu. Zabarwienie skóry jest wynikiem reakcji pomiędzy aminokwasami występującym w warstwie rogowej naskórka a składnikiem substancji opalającej - DHA. Składnik ten jest bezpieczny i stosowany w kosmetyce od 40 lat. Zabieg jest wykonywany w gabinetach kosmetycznych, trwa około 20 minut, na efekt końcowy trzeba poczekać około 8 godzin. Dopiero po tym czasie można wziąć kąpiel. Opalenizna utrzymuje się od 7 do 14 dni.

Słońce pod kontrolą!

Po zimie skóra jest blada, w organizmie brakuje witaminy D zwanej inaczej witaminą słońca. Niedobory tej witaminy można uzupełnić suplementami, jednak nic nie zastąpi 15-20 minut dziennie na słońcu. Słońce poprawia nie tylko kolor skóry, ale i nastrój. Przebywając na świeżym powietrzu w organizmie podnosi się poziom endorfin (hormonów szczęścia). Pod wpływem promieni słonecznych rozszerzają się naczynia krwionośne, a to sprawia, że mamy lepsze krążenie, do narządów dociera więcej lepiej utlenowanej krwi. Korzystając z dobrodziejstwa promieni słonecznych trzeba pamiętać, aby chronić skórę kremami z odpowiednimi filtrami.

Czy opalasz się na słońcu?
Więcej o: