Zabieg wybielający i redukujący przebarwienia: hit czy kit?

Jak utrzymać porcelanową, jasną cerę? Przede wszystkim unikać słońca, wysypiać się, nie palić, itd. Jeśli pojawiły się na skórze przebarwienia np. od intensywnego opalania, być może warto pomyśleć o kuracji wybielającej i redukującej przebarwienia?

Dla kogo zabieg wybielający i redukujący przebarwienia?

Zabieg redukujący przebarwienia jest polecany przede wszystkim osobom mającym problemy z hiperpigmentacją. Skutkuje również w przypadku cery z plamami pigmentacyjnymi, w tym posłonecznymi, hormonalnymi. Zabieg redukuje również przebarwienia powstałe na wskutek działania substancji fitotoksycznych lub fotoalergizujących, które znajdują się w lekach i kosmetykach. Zabiegi redukujący przebarwienia mogą wykonywać osoby w każdym wieku, także te, które mają szarą i zmęczoną cerę.

Przebieg zabiegu

Kosmetyczna stosując mleczko antybakteryjne dokładnie oczyszcza skórę twarzy i szyi. Na tak przygotowaną skórę nakłada peeling termiczny. Preparat pozostawia na twarzy na kilka minut. W tym czasie może wystąpić rozgrzanie i zaczerwienienie skóry. Po zmyciu peelingu na skórę nakłada się serum wybielające. Preparat wtłacza się w głąb skóry za pomocą masażu lub sonoforezy. W trakcie aplikacji serum może wystąpić uczucie mrowienia. Serum po wchłonięciu zostaje zmyte, a na twarz nakłada się intensywną maseczkę wybielającą. W skład maski wchodzą m.in.: mikrokapsułki z ekstraktem z lukrecji, kwas mlekowy, pochodne alfa - hydroksykwasów, masło Shea. Preparat pozostawia się na skórze na przynajmniej 20 minut. Podczas końcowej fazy zabiegu skórę zabezpiecza się kremem ochronnym SPF 50. Zabieg trwa godzinę.

Efekty

Celem zabiegu jest zahamowanie aktywności tyrozynazy (enzym kontrolujący produkcję melaniny), rozjaśnienie przebarwień, wzmocnienie funkcji ochronnych skóry przed ekspozycją na ultrafiolet. Stosowane podczas zabiegu składniki mają za zadanie ujednolicenie kolorytu skóry, rozjaśnienie i rozświetlenie cery oraz poprawienie jej nawilżenia. Zabieg ma również działanie antyrodnikowe, hamuje procesy starzenia zapobiegając tworzeniu się przebarwień związanych z wiekiem.

Ile razy trzeba wykonać zabieg?

Jak w przypadku większości zabiegów na twarz zabieg redukujący przebarwienia należy wykonywać w serii. Zalecana seria to przynajmniej 6 zabiegów raz lub dwa razy w tygodniu. Po kuracji zabieg należy powtarzać profilaktycznie raz w miesiącu. Cena jednego zabiegu waha się od 120 do 200 zł.

Dlaczego to działa?

Serum i maseczki stosowane podczas zabiegu zawierają substancje aktywne mające właściwości wybielające i regulujące produkcję melaniny. W skład kosmetyków wchodzą m.in: : kompleks kwasów i innowacyjne molekuły wybielającej, rezorcyna, ekstrakt z otrębów ryżowych.

Więcej o: