Nasz test - masaż antycellulitowy

Wypowiadamy wojnę pomarańczowej skórce! Wspólnie z Day Retro SPA testujemy masaż antycellulitowy.

Cellulit to problem dotykający dziś wiele kobiet i mężczyzn, nawet w młodym wieku. Masaż wyszczuplający - obok diety i aktywności fizycznej - to jeden z ważniejszych elementów wykorzystywanych w walce z tymi niechcianymi przypadłościami.

Opis

Masaż antycellulitowy to mocny masaż wykorzystujący specjalnie dobrane techniki by usprawnić krążenie całego organizmu, zwłaszcza tych miejsc, gdzie nastąpiły zmiany. Masaż działa na tkankę podskórną usuwając złogi toksyn i szkodliwe produkty przemiany materii, zmniejszając zastoje limfatyczne i pobudzając prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Po takim masażu komórki są lepiej dotlenione i odżywione, skóra jest bardziej gładka, napięta, sprężysta i jędrna. Masaże tego typu stosowane są zarówno w celach profilaktycznych jak i leczniczych. Pokój, w którym odbywa się zabieg, jest przytulny, światła przygaszone, a z głośników słychać Roda Stewarta. Na środku stoi specjalne podgrzewane łóżko. Zostaję poproszona o założenie jednorazowej bielizny. Otrzymuję także ogromny ręcznik. Mam się nim przykryć i zrelaksować. Po chwili wraca masażystka i rozpoczynamy zabieg. Pani Brygida zaczyna od brzucha, na początku odczuwam delikatne szczypanie, które z czasem staje się coraz bardziej energiczne. Dzięki temu z tkanek jest usuwany nadmiar wody oraz toksyn. Masaż wykonywany jest tak długo, aż cały masowany obszar się zaróżowi. Mój brzuch jest wdzięczny - ma swoje pięć minut. Czas na pupę. Masażystka jej nie oszczędza, najpierw delikatnie rozsmarowuje olejek do masażu, potem coraz intensywniej, w końcu dostaję kilka przysłowiowych klapsów, które mają pobudzić krążenie. Pomarańczowa skórka objawia się przede wszystkim na udach, dlatego im poświęcamy najwięcej czasu. Podobny schemat - olejek, masaż, szczypanie i oklepywanie.

Działanie

Zabieg ma działanie: oczyszczające, dotleniające, ujędrniające, zalecana seria to minimum 6 masaży przynajmniej raz w tygodniu. Dzięki regularnym masażom poprawia się krążenie krwi i limfy, skóra oczyszcza się z toksyn, a mięśnie stają się mocniejsze i bardziej elastyczne. Po serii masaży następuje widoczna redukcja tkanki tłuszczowej. Zmniejszają się obwód ciała, a skóra na brzuchu i udach staje się bardziej sprężysta i jędrniejsza. Przy zaawansowanym stadium cellulitu masaż może sprawiać ból, który jest oznaką skuteczności masażu. Najlepsze efekty przynosi w połączeniu z dietą i wysiłkiem fizycznym. Masaż trwa 40 minut.

Po zabiegu

Odczuwam lekkość, ciężar opuchniętych nóg, w towarzystwie którego przyszłam na zabieg, znika bez śladu. Miejsca masowane są zaczerwienione, Pani Agnieszka zaleca w domu wsmarowanie kosmetyku antycellulitowego.

Przeciwwskazania

Choroby serca, nadciśnienie, żylaki, ciąża, karmienie piersią, miesiączka, zły stan zdrowia - temperatura, choroby nerek, choroby nowotworowe, silna nadczynność tarczycy, gruźlica, depilacja ciała w przeciągu ostatnich 48 godzin.

 

Retro Day Spa mieści się w zabytkowej kamienicy w centrum Warszawy. Wystrój salonu utrzymany jest stylu retro. Oryginalne stare meble i kryształowe żyrandole, które wspaniały nastrój. Oferta Spa opiera się na naturalnych kosmetykach i technikach stosowanych w zabiegach. Wśród nich znaleźć można szeroką gamę zabiegów na twarz i ciało, specjalnie przygotowane rytuały oraz masaże, np. prawdziwą płynną czekoladą czy antycellulitowy masaż miodem. Salon jest przyjazny dla mam. W określone dni ma opiekunkę która w pokoju zabaw zajmie się dzieckiem. Można tu również zorganizować wieczór panieński, urodziny, romantyczny wieczór we dwoje lub wykupić zaproszenie dla bliskiej osoby na dowolny zabieg. Zapraszamy na stronę Day Retro SPA .

Jaki jest twój sposób na cellulit?
Więcej o: