Powiększanie ust: hit czy kit?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to zabieg rutynowy stosowany tak przez celebrytów, jak i przez osoby pragnące odmłodzić się i dodać sobie seksapilu. Z zabiegiem powiększania ust łączy się jednak ryzyko. Można upiększyć się jak Maja Sablewska lub oszpecić jak Meg Ryan i wiele innych gwiazd. Czy warto ryzykować?

Zobacz galerię gwiazd z powiększonymi ustami

Powiększanie ust hitem salonów!

Od lat nie maleje zainteresowanie zabiegiem poprawiania kształtu i powiększania ust. Przekonanie, że pełne usta dodają urody, seksapilu i odejmują lat jest tak silne, że coraz więcej osób - szczególnie kobiet - decyduje się na ten zabieg. Pacjentki pragnące upiększenia mają do wyboru szeroką gamę preparatów za pomocą których można modelować i powiększać kształt ust.

Specjalista najważniejszy!

Modelowanie i powiększanie ust wbrew pozorom nie jest prostym zabiegiem. Każde usta wymagają innego modelowania, podkreślenia innych cech. Jeśli osoba wykonująca zabieg nie ma doświadczenia i wyczucia, wówczas każde usta wypełnia tak samo. Stąd bardzo często zdarza się, że osoby po zabiegu powiększania ust upodabniają się do siebie i mają takie same charakterystyczne "napompowane" usta. Dlatego niezmiernie ważne jest, aby zabieg wykonywał doświadczony lekarz z wprawną ręką i z artystycznym podejściem. Zabieg poprawianie ust wymaga ogromnej precyzji i wyczucia.

Powiększanie odmładzanie

Niestety usta też się starzeją. Tracą jędrność, odwadniają się, wysuszają, rozmywa się kontur ust. Z wiekiem ilość naturalnego kwasu hialuronowego w skórze, a także w ustach, ulega zmniejszeniu. Za pomocą zabiegu modelowania i powiększania ust można wyrównać symetrię ust, podkreślić łuki kupidyna, podnieść opadające kąciki, odbudować czerwień, wzmocnić kontur. Po zabiegu usta stają się sztywniejsze, a to wygładza tzw. zmarszczki palacza. W przypadku osób młodszych, które jeszcze nie mają problemów z utratą elastyczności skóry, usta można powiększać w celach estetycznych. Aby uniknąć efektu nadmiernie uwydatnionych ust warto podczas pierwszego zabiegu poprosić o wstrzyknięcie minimalnych dawek preparatu.

Jakie preparaty powiększają usta?

Zabieg wypełnienia ust jest najczęściej wykonywany preparatami kwasu hialuronowego, który jest naturalnym składnikiem skóry. Kwas hialuronowy w głównej mierze odpowiada za nawilżenie i jędrność skóry oraz objętość tkanki podskórnej. Na rynku istnieje wiele firm, które produkują preparaty do wypełniania ust, to np.: Surgilips, Restylan Kiss, Juvederm, Teosyal Kiss. Preparaty powinny być całkowicie przyswajalne przez organizm. W ciele utrzymują od 6 miesięcy do roku. Odradza się tzw. trwałe wypełniacze. Jeśli coś pójdzie źle, wówczas nieudany efekt powiększenia ust pozostanie do końca życia.

Zanim pójdziemy na zabieg...

Tydzień przed zabiegiem nie można przyjmować preparatów przeciwbólowych ponieważ mogą zwiększyć krwawienie podczas zabiegu.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu stomatologicznym. Zazwyczaj trwa około 30 minut. Po podaniu znieczulenia lekarz wkłuwa igłę i wstrzykuje preparat.

Po zabiegu

Należy pić dużo wody i unikać gorących napojów, nie wolno nagrzewać okolic ust. Dwa tygodnie po zabiegu powiększania ust nie należy opalać się, nie wolno korzystać z solarium i sauny.

Przeciwwskazania

Kobiety nie powinny powiększać ust w czasie ciąży i karmienia, w czasie miesiączki oraz po zażyciu aspiryny i leków przeciwzapalnych. Pozostałe przeciwwskazania to: nadwrażliwość na kwas hialuronowy, infekcje skórne w planowanym miejscu iniekcji, jednoczesne leczenie laserowe, głębokie peelingi chemiczne, dermabrazja, choroby o podłożu autoimmunologicznym, niewyrównana cukrzyca.

Ile to kosztuje?

Zabieg z wykorzystaniem 1 ampułki preparatu (1ml) to koszt rzędu 1,000 zł. Cena obejmuje konsultację medyczną oraz wizytę kontrolną.

Poznaj kompleksy gwiazd

Czy myślisz o powiększeniu ust?
Więcej o: