Lift twarzy: hit czy kit?

Lifting twarzy to inwazyjny zabieg odmładzający dla odważnych i raczej zdesperowanych osób. Bolesny, ryzykowny, wymaga też czasu rekonwalescencji. Lżejszą wersją tradycyjnego liftingu jest lift twarzy za pomocą nici Silhouette. Na czym polega innowacyjność nici?

Innowacja w liftingu?

Nici Silhouette - w Polsce stosowane m.in. w klinice chirurgii plastyczne Artplastica w Szczecinie - to jedno z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej. Jak przekonuje producent, unikatowa konstrukcja nici ma zapewnić efektywne podciągnięcie tkanek miękkich, szczególnie w obrębie środkowej części twarzy. W odróżnieniu od dotychczas stosowanych nici podczas zabiegu liftingu, Silhouette są gładkie co skutecznie eliminuje ryzyko uszkodzenia tkanek, z którym należy się liczyć w przypadku zastosowania tradycyjnych nici.

Nici z ludzkim ciałem?

Nici wykonane z polipropylenu, materiału biokompatybilnego z ludzkim ciałem od lat są używane w chirurgii serowo-naczyniowej oraz podczas operacji okulistycznych. Nici wykonane z polipropylenu używane są też, aby skorygować wpływ porażenie nerwu twarzowego. Od niedawna tego typu nici - m.in. nici Silhouette - stosuje się również w medycynie estetycznej podczas zabiegu liftingu twarzy. Kolejnym ważnym elementem nici są przezroczyste, elastyczne, wchłanialne stożki, które zwiększają możliwości liftingujące, a proces wchłaniania ich w miejscu zakotwiczenia prowadzi do wzrostu tkanki i produkcji nowego kolagenu, zapewniając silniejsze zawieszenie tkanek niż w przypadku tradycyjnych metod. Sposób mocowania nici pozwala wyeliminować problemy, jakie pojawiały się przy zastosowaniu materiałów poprzednich generacji, takich jak przesuwanie czy ryzyko zerwania się nici. Nici Silhouette nie są też całkowicie wchłanialne. Dzięki temu efekt podciągnięcia i uniesienia nie tylko jest długotrwały - utrzymuje się przez cztery lata - lecz można go także poprawić. Nici Silhouette zostały dopuszczone do stosowania zarówno w Stanach Zjednoczonych Ameryki przez FDA, jak i w Unii Europejskiej, ze znakiem CE.

Jak przebiega lift twarzy z użyciem nici?

Z każdej strony twarzy zakładane są po 4 nici, wprowadzane pod skórę za pomocą sztywnej kaniuli, poprzez niewielkie nacięcie na skórze owłosionej głowy. Po podniesieniu tkanki do żądanej wysokości, nici są następnie mocowane do powięzi. Podczas zabiegu i po może być odczuwany dyskomfort. Następnie może pojawić się lekkie zaczerwienienie, obrzęk i /lub zasinienie w obrębie twarzy i szyi, które zwykle ustępuje w ciągu pierwszych 24 godzin, ale może utrzymywać się przez 2-4 dni. Jeżeli pacjent ma niski próg bólowy i odczuwa silniejsze dolegliwości może doraźnie przyjmować powszechnie stosowane leki przeciwbólowe. Po trwającym 45- 60 minut zabiegu pozostają niewielkie (1,5 - 2 cm) ukryte pod włosami blizny. Zabieg nie wymaga hospitalizacji ani narkozy. Można go wykonywać w znieczuleniu miejscowym, co eliminuje konieczność pozostania w klinice i długotrwałej rekonwalescencji. Silhouette Lift pozwala powrócić do normalnej aktywności w ciągu 5-7 dni od wykonania zabiegu, a po około 2 tygodniach skóra twarzy odzyskuje naturalny wygląd.

Kto może wykonać zabieg?

Tylko przeszkoleni chirurdzy po specjalistycznym szkoleniu mogą wykorzystywać technikę Silhouette Lift.

Dla kogo lift twarzy?

Lift twarzy za pomocą nici Silhouette to nowatorska metoda przeznaczona przede wszystkim dla osób po 40 po 40 roku życia, których skóra utraciła młodzieńczy wygląd i pojawiły się na niej pierwsze oznaki starzenia. Mogą go także stosować młodsi pacjenci, wykazujący deformacje środkowej części twarzy. Świetne rezultaty przynosi również w przypadku osób z porażeniem nerwu twarzowego. Na lift twarzy z użyciem nici decydują się też osoby, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą przeznaczyć na zabieg takiej ilości czasu, jakiej wymaga tradycyjny lifting. Zabieg z zastosowaniem nici Silhouette pozwala w ciągu tygodnia powrócić do pełnej aktywności zawodowej.

Jak jest koszt zabiegu?

Cena mieści się w przedziale od 9.000 zł do 11.000 zł.

Kompleksy gwiazd

Więcej o: