Laserowe zamykanie naczynek: hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka to problem wielu osób. Zwalczając go warto używać kosmetyków uszczelniających naczynia krwionośne. Jeśli naczynko na twarzy jest już otwarte wówczas trzeba je zamknąć i uszczelnić. Czym? Najlepiej laserem.

Cera naczynkowa: jaka to jest?

Niestety skóra naczynkowa jest trudna do wyleczenia i należy o nią troskliwie dbać. Najczęstszym powodem kruchości naczyń i ich pękania jest nieprawidłowo funkcjonujący układu krążenia lub zmiany hormonalne, które często występują w okresie menopauzy. Problem cery naczynkowej dotyczy kobiet w różnym wieku, tendencja do powstawania pajączków nasila się u osób cierpiących na alergię. Na pękanie naczynek skarżą się osoby z nadciśnieniem tętniczym oraz wrodzoną wrażliwością naczyń krwionośnych. Panie z tendencją do pękania naczynek powinny unikać narażania skóry na szoki termiczne np. gwałtowana zmiana temperatur, korzystanie z sauny, solarium, intensywne opalania się. Bardzo ważne jest aby kosmetyki do twarzy zawierały w swoim składzie filtry UV oraz substancje zabezpieczające skórę przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Odpowiednio dobrane kosmetyki warto łączyć z kuracją witaminową. Witaminy PP oraz C, pomagają w walce z nadmierną kruchością naczyń.

Zobacz wideo

Cera naczynkowa w gabinecie

Kiedy pomimo odpowiednio dobranych kosmetyków, naczynka nadal pękają i nie można już zatuszować ich makijażem, wówczas warto pomyśleć o specjalistycznym leczeniu. Dermatolog powinien doradzić rodzaj zabiegu. W Polsce najpopularniejszą metodą zamykania naczynek jest zabieg metodą laserową IPL (skrót od angielskich słów intense pulsed light). Zabieg zamykania naczynek IPL-em należy do zabiegów bezpiecznych. Kosmetyczka wykonująca zabieg dotyka głowicą miejsc, w których znajdują się otwarte naczynka. Na skutek ciepła, przenoszonego przez światło do miejsc dotkniętych pajączkami, podnosi się temperatura krwi i krąży ona szybciej. Ściany naczynek pękają, a pajączek ginie. Energia świetlna emitowana z urządzenia jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę, krew ścina się i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. To pod wpływem impulsu świetlnego naczynka powinny samoistnie się zamknąć i uszczelnić.

Dla kogo zabieg zamykania naczynek metodą laserową IPL?

Laserowe zamykanie naczynek stosujemy w przypadku otwartych naczynek położonych płytko pod skórą. W przypadku kiedy naczynko jest duże i umiejscowione głębiej, wówczas skuteczniejsza okaże się metoda usuwania i zamykania naczynek zwana elektrokoagulacją. Do zamknięcia drobnych i płytko umiejscowionych naczynek wystarczy jeden lub dwa zabiegi laserem IPL. Dla naczynek większych lub sieci otwartych naczynek trzeba przygotować specjalną, długotrwałą kurację. Naczynka można zamykać o każdej porze roku, jednak zimą trzeba szczególnie uważać i unikać zbyt dużych skoków temperatur.

Po zabiegu

Po zabiegu nie wolna jeść pikantnych posiłków, pić gorących napojów i drinków alkoholowych. Nie należy opalać skóry twarzy. Przed wyjściem z domu trzeba stosować kremy z wysokimi filtrami. Można przyjmować preparaty z witaminą C, która wzmacnia naczynia krwionośne. Efekty zabiegu nie są widoczne od razu. Proces zanikania uszkodzonych naczynek może trwać nawet kilka tygodniu. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość.

Przeciwwskazania

Zabiegu laserowego zamykania naczynek IPL-em nie powinny wykonywać panie w ciąży, osoby cierpiące na epilepsję i przyjmujące leki obniżające krzepliwość krwi lub niesteroidowe leki przeciwzapalne. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również cukrzyca, bielactwo, łuszczyca, świeża opalenizna, regularne korzystanie z sauny czy basenu.

Ile kosztuje zabieg laserem IPL

Cena jednego zabiegu, w zależności o obszarów skóry poddanej zabiegowi, waha się od 150 do 400 złotych.

To również może cię zainteresować: Cera naczynkowa - czym się charakteryzuje oraz w jaki sposób o nią dbać? Laserowa liposukcja - alternatywa dla kremów, masaży i bolesnych zabiegów. Na czym polega? Krem przeciwzmarszczkowy - twój sprzymierzeniec w walce ze zmarszczkami 5 codziennych czynności, które powodują powstawanie zmarszczek. Nie uwierzysz, czego lepiej nie robić

Kompleksy gwiazd

>

Więcej o: