Utrwalanie letniego makijażu

W gorące dni marzymy o długim urlopie... Niestety, jeśli jesteś już po lub przed letnim wypoczynkiem, czeka cię jeszcze kilka tygodni ciepła. A to oznacza codzienną, ośmiogodzinną walkę o trwałość makijażu w biurze. Podpowiadamy, jak ją wygrać!

1. Lodówka - twój sprzymierzeniec!

Latem, kremy do twarzy i pod oczy chowaj w lodówce. Po użyciu zadziałają jak chłodny kompres, zwężą pory oraz zmniejszą opuchliznę pod oczami.

2. Makijaż, który przetrwa!

Przed nałożeniem podkładu, koniecznie nałóż bazę, która pomoże zachować świeży wygląd przez kilka godzin (np. Silikonowa baza pod makijaż, Soraya 34 zł, Smooth Make-Up Base, baza pod podkład, Kobo 19,99 zł).

Ciężki podkład latem zamień na podkład mineralny lub krem tonujący, który nie przeciąży skóry i nie zatka porów (np. Vichy, Rozświetlający krem tonujący Lumineseuse ok. 60 zł). Postaw na rozświetlenie cery (np. Puder rozświetlający w kulkach, Simple Beauty ok. 15 zł, Mineralny róż wypiekany Pure Minerals, ArtDeco 49zł, Broznzer z różem Spring Kiss, Astor 36 zł). W ciągu dnia odświeżaj makijaż wodą termalną (np. woda termalna w spray'u, Vichy 32zł).

3. Podkreśl oczy!

Najważniejsze w służbowym makijażu są oczy. Podkreśl je delikatnymi kremowymi cieniami lub użyj kredki wodoodpornej. Aby zwiększyć trwałość tych kosmetyków, na powieki nałóż odrobinę bazy pod cienie do powiek. Latem warto zamienić zwykła maskarę na wodoodporną, jeśli jednak masz problem z demakijażem, poszukaj tuszu oznaczonego "splash proof"- jest trwalszy od zwykłej maskary, ale nie tak trudny do usunięcia jak maskara wodoodporna. 4. Usta jak maliny!

Latem pomadki odstawiamy w kąt! Zarezerwuj je tylko na wieczór lub imprezę, gdyż przy lekkim letnim makijażu, wyglądają zbyt ciężko. W dzień postaw na soczysty, nawilżający błyszczyk, który rozświetli usta (np. Błyszczyk w tubce Shine Sensational, Maybelline 17 zł, Glam Shine Reflexion, L'Oreal 30 zł).

5. Fix -uj!

Fixer to preparat do utrwalania makijażu. Świetnie sprawdzi się podczas upalnych, letnich dni. Używa się go podobnie jak wody termalnej. Z odległości około 20 cm spryskuje się nim umalowaną twarz, uzyskując efekt "zamrożonego" makijażu (np. Mgiełka utrwalająca makijaż, Sephora 39zł, Make-up Fixer, MAKE UP FOR EVER 139 zł).

Zobacz wideo
Więcej o: