6 wokół kremów

Czy wiesz, że wokół kremów krąży wiele mitów, które same powtarzamy od lat. Obalamy najpopularniejsze z nich.

Nie warto zbyt wcześnie sięgać po kremy przeciwzmarszczkowe

Skóra zaczyna starzec się już około 25 roku życia. W przypadku dbania o skórę twarzy jest podobnie jak w medycynie: liczy się prewencja. Już po 25 roku życia można zacząć stosować kremy przeciwzmarszczkowe. Ważne jednak, aby nie sięgać po te kosmetyki które w swoim składzie mają składniki zarezerwowane dla cery dojrzałej.

Kremy trzeba często zmieniać, bo skóra się do nich przyzwyczaja

Zbyt częste zmiany kremów, mieszanie różnych składników aktywnych, może prowadzić do reakcji alergicznych. Lepiej jest używać jednego kremu, aż do momentu skończenia opakowania. Dermatolodzy zalecają, aby kremy stosować w seriach np. dwa, trzy opakowania tego samego produktu. Potem warto zmienić krem i wybrać kosmetyk o innym składzie. Skóra potrzebuje nowych substancji, które nie były składnikami poprzedniej serii kremu.

Kremów do twarzy nie należy aplikować pod oczy

Jeśli delikatna skóra pod oczami nie reaguje alergicznie na krem, to nie ma przeciwwskazań. Osobny krem pod oczy najczęściej jest potrzeby w starszym wieku, kiedy delikatna skóra pod oczami wymaga szczególnej troski i intensywnej regeneracji.

Im droższy krem, tym lepszy

Nie ma reguły. Nie cena jest wyznacznikiem jakości kremu, lecz jego skład. Wysoka cena związana z marką często wynika z kosztów reklamy. Nie warto się jednak łudzić, że tani krem będzie eliksirem młodości. Aktywne składniki, które powinien zawierać dobry krem są kosztowne.

Kompleksy gwiazd

Jak często używasz kremu do twarzy?
Więcej o: