Kozie mleko po opalaniu: hit czy kit?

Opalone ciało to najpiękniejsza ozdoba latem. Po wakacjach warto jednak zatroszczyć się o skórę, bo mimo że w pięknym złotym kolorze, to jest przesuszona i podrażniona. Najlepsze zabiegi po opalaniu to te na bazie mleka koziego. Proponujemy rytuał Kleopatry.

Na początek o kozim mleka

Już Kleopatra odkryła zbawienne dla skóry właściwości koziego mleka i podobno tylko w nim zażywała kąpieli. .Kozy, jedne z najzdrowszych zwierząt, mają niesamowite zdolności, dzięki którym same pozbywają się z organizmu szkodliwych pierwiastków. Skład mleka koziego zbliżony jest do tego kobiecego. Mleko od kóz jest jednak bogatsze w składniki mineralne. Zawiera więcej wapnia, potasu, fosforu, a także witamin A1, B1, B2, PP i C. Proteiny zawarte w mleku mają właściwości pielęgnacyjne i bardzo dobrze działają na kolagen, dzięki czemu skóra dłużej pozostaje jędrna i elastyczna. Z kolei kwas mlekowy działa na skórę jak naturalny kwas AHA, który złuszcza naskórek. Kwasy tłuszczowe oraz trójglicerydy pomagają w utrzymaniu właściwego pH skóry oraz w usunięciu obumarłego naskórka. Zawarta w nim kazeina jest łatwo przyswajalna przez skórę i zapewnia jej nawilżenie. Kwas mlekowy stymuluje proces odnowy komórek i zmiękcza naskórek. Dodatkowo peptydy mleczne tworzą na powierzchni skóry film ochronny, łagodzą podrażnienia. Zawarta w kozim mleku laktoferyna neutralizuje wolne rodniki i działając przeciwstarzeniowo.

Kosmetyki z kozim mlekiem

Kosmetyki z mlekiem kozy są polecane dla osób z suchą zniszczoną cerą. Kremy i maseczki - w tym te do twarzy i całego ciała - wpływają na miękkość, gładkość i elastyczność skóry. Świetnie sprawdzają się po opalaniu, dlatego maska do ciała na bazie koziego mleka jest tak chętnie polecana osobom, które lubią się opalać. Kozie mleko jest dodawane do kremów, balsamów, mleczek do ciała i maseczek do twarzy, a także w formie sproszkowanej używane do kąpieli. Duży wybór kosmetyków do kąpieli na bazie koziego mleka ma np. firma The Secret Soap Store specjalizująca się w kosmetykach na bazie naturalnych składników.

Rytuał Kleopatry: zabieg z kozim mlekiem

Zabieg Kloeparty jest wykonywany w luksusowych zakładach kosmetycznych, salonach odnowy biologicznej, hotelach spa. Najczęściej składa się z kilku etapów. Pierwszy z nich to delikatny peeling całego ciała. Następnie kosmetyczna nakłada na ciało maseczkę mleczką na bazie koziego mleka. W niektórych zakładach kosmetycznych maski na ciało są wykonywane w specjalnej kapsule, w której para wodna i światło podczerwone aktywizują działanie składników preparatu. Maska do ciała z kozim mlekiem często zawiera również cukier, mak, kwiaty róż, wyciąg z perły i dodatkowy zestaw witamin. Maska przyspiesza procesy gojenia, jej głównym zadaniem jest przeciwdziałanie uszkodzeniom skóry wywołanym szkodliwym promieniowaniem. Preparaty zawarte w masce przywracają skórze nawilżenie, regenerują ciało po nadmiernej ekspozycji na promienie UV. Zabieg przynosi natychmiastowe ukojenie i kończy się masażem ciała i głowy.

Kompleksy gwiazd

Więcej o: