Fryzury intymne w modzie!

Nie od dziś wiadomo, że zadbana fryzura poprawia samopoczucie. Dotyczy to również okolic intymnych.

Golenie okolic intymnych to metoda awaryjna, gdy szybko chcemy się pozbyć odrastających włosków. Przed goleniem zaleca się zmiękczyć włosy ciepłą wodą z mydłem lub pianką. Włoski zmiękną i będą łatwiej się golić. Najwygodniej jest golić włoski po kąpieli wieczorem, specjaliści jednak radzą depilować się z samego rana. Skóra wtedy jest napięta i łatwiej się goli. Włosy należy golić w kierunku wzrostu włosów, golenie pod włos może spowodować wrastanie włosów pod skórę. Mniejsza jest także szansa na wystąpienie podrażnień. Golone miejsca należy spłukać najlepiej zimną wodą. Zamknie ona pory i podziała łagodząco na skórę.

Polki eksperymentatorki

Moda na stylizację okolic bikini, czyli posiadanie intymnej fryzury staje się coraz popularniejsza wśród Polek. Kobiety podkreślają, że lubią eksperymentować z intymnymi fryzurami. Szalone wzorki pozwalają nie tylko poczuć się seksowną, ale także pobudzają męskie zmysły. Eksperci z firmy Wilkinson sprawdzili, jakie fryzury są najmodniejsze wśród Polek. Skąpe stroje plażowe, odsłonięte nogi, wakacyjna miłość, latem częściej decydujemy się na szalone fryzury intymne. Z badań przeprowadzonych przez firmę Wilkinson podczas akcji "Gładka Rewolucja" wynika, że większość dziewczyn stawia na zupełną gładkość okolic bikini - 52%, co nie oznacza, iż nie zdarza im się eksperymentować z szalonymi stylizacjami.

Odpowiednie narzędzie

Fryzury intymne wymagają przede wszystkim odpowiednich narzędzi, dlatego firma Wilkinson stworzyła pierwszą na rynku maszynkę do golenia typu 2w1 - Quattro for Women Bikini. Z jednej strony maszynki umieszczono trymer - narzędzie do stylizacji okolic bikini, które służy do podcinania włosków. Wodoodporny trymer ma aż trzy możliwości regulacji poziomów strzyżenia, dzięki czemu podetniesz włoski na dowolną długość. Dodatkowo, gumowa rączka maszynki zapewnia precyzję ruchów i zapobiega wyślizgnięciu się maszynki podczas jej używania np. pod prysznicem. Z drugiej strony maszynki znajdują się cztery ultra cienkie ostrza, które zapewniają dokładne golenie, a kratka ochronna minimalizuje ryzyko zacięć. Dwa szerokie paski nawilżające z ekstraktem z jagód alcai i jojoby zapobiegają podrażnieniom i zapewniają łatwe przesuwanie się po delikatnej skórze linii bikini.

Najmodniejsze fryzury intymne

Różnorodność fryzur intymnych nie zna granic. Najpopularniejszą stylizacją jest tzw. "wąski pasek", czyli pozostawienie na wzgórku łonowym cienkiego paseczka z włosków. Powodzeniem cieszy się także wzór w "serduszko", który wymaga więcej pracy i precyzyjnego podcięcia trymerem. Często wybierane są także kształty geometryczne, np. "trójkąt", który może być skierowany w górę lub w dół, czy też "romb". Trudniejsze, ale bardziej szalone, są wzory przedstawiające "wykrzyknik" bądź "strzałkę w dół".

 
Więcej o: