Weselne i ślubne przesądy - część I

Ślub w miesiącu z literą ?r?, bukiet bez róż - ślubne przesądy przyprawiają o drwiący usmieszek. Jednak gdy przychodzi co do czego wolimy nie zapeszać. Oto lista najpopularniejszych ślubnych przesądów.

Pierścionek zaręczynowy

Przesądy mówią, że pierścionek powinien być wykonany z metalu szlachetnego - na przykład ze złota lub platyny. Metale te symbolizują trwałość. Kobieta powinna nosić go na czwartym palcu lewej ręki, od strony serca. Niektórzy wierzą, że kamienie szlachetne w pierścionku posiadają różne moce i tak:

Diament - stoi na straży wierności i nierozerwalności związku

Szafir - według wierzeń wschodnich symbol zaklętej mądrości i skarbnica wiedzy. To kamień dla wszystkich, którzy chcą uczynić swój związek mocnym i partnerskim

Rubin - symbol siły witalnej i walki a zarazem namiętności miłości i rozkoszy - to barwa życia, młodości i trwałości uczuć

Szmaragd - jego zielona barwa wpływa kojąco, wzmacnia nerwy, łagodzi podrażnienia.

Termin

Powszechnie uważa się, że małżeństwo najlepiej zawierać w miesiącu, który w nazwie zawiera literę "r" (czerwiec, sierpień, wrzesień, październik, grudzień). To wróży trwałość związku oraz harmonię. Przesąd mówi, że największe szczęście będą miały pary, które pobiorą się święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc czy karnawał. Adwent i wielki post to nienajlepszy moment, ale wróży się, że najgorszym miesiącem jest maj oraz listopad.

Pogoda

Nie należy się przejmować jeśli aura w dniu ślubu nie zapowiada się najlepiej. Deszcz uważa się za przepowiednię urodzaju i bogactwa. Burzę, szczególnie jeśli następuje po niej tęcza - za preludium do szczęścia. Nawet obfite opady śniegu dobrze się kojarzą - wszak niebo nie skąpi młodym swego puchu. Słońce to oczywiście także dobra wróżba: szczęścia, pogody, radości.

Strój

Kreację ślubną panna młoda powinna kupować wyłącznie w towarzystwie matki lub przyjaciółki. Strój ślubny panny młodej powinien zawierać w swoim komplecie: coś nowego - symbol dostatku w związku małżeńskim coś starego - symbol wsparcia ze strony rodziny oraz starych przyjaciół coś białego - symbol czystości oraz niewinności coś niebieskiego - symbol wierności współmałżonka, coś pożyczonego - symbol przychylności i życzliwości nowej rodziny

Nie należy zakładać przed ceremonią sukni ślubnej, aby się pochwalić, a na pewno nie może jej zobaczyć Pan Młody! Panna Młoda nie powinna dawać swojej sukni do przymierzenia siostrom, gdyż groziło bym im to staropanieństwem. Co z butami? Muszą być "zabudowane", gdyż te z odkrytymi palcami według przesądów, może przynieść niepowodzenie. Powinny stać na parapecie co najmniej dzień przed ślubem, aby mogło wejść w nie szczęście. Pannie młodej nie wolno zakładać naszyjnika z prawdziwych pereł - w tym przypadku perły będą symbolem nieszczęścia.

Bukiet

Bukiet ślubny może składać się z dowolnych kwiatów, należy jednak unikać róż. Kwiaty te mają kolce, co symbolizuje cierpienie. Jeśli jednak Pannie Młodej zależy na tym rodzaju kwiatów należy zadbać, aby kolce w bukiecie były dokładnie i krótko przycięte. Kwiaty z bukietu ślubnego powinny pasować do fasonu sukienki, figury i wzrostu panny młodej oraz powinny podkreślać jej urodę i osobowość.

Perfekcyjne figury gwiazd

Więcej o: