Prezent ślubny inny niż wszystkie

Jak wymyślić ciekawy i oryginalny prezent ślubny, który posłuży nowożeńcom na dłużej? Cięte kwiaty wyszły z mody, pieniądze są - kolokwialnie rzecz ujmując - zejściem na łatwiznę. Jest za to szereg rzeczy, które mogą zaskoczyć i ucieszyć młodą parę. Czym się zatem kierować przy wyborze ślubnego prezentu?

Coś wyszukanego

Znając dobrze narzeczonych, można bez większego problemu wczuć się w ich styl życia. Przyjrzeć się ich codziennym zwyczajom, podpatrzeć w jaki sposób urządzone jest ich wspólne (bądź każdego z osobna) mieszkanie, a w razie potrzeby dyskretnie dopytać o szczegóły, niezbędne do zakupu upatrzonego prezentu. Głównym wyznacznikiem powinny być ich pasje i co może im się w związku z tym przydać?

Jeśli nowożeńcami jest para miłośników kawy, dobrze jest rozejrzeć się po ich mieszkaniu w poszukiwaniu ekspresu. Jeśli ekspres już jest, dobrze jest sprawdzić jego rodzaj i jakość. Dobrej jakości ekspres do kawy, z dodatkowymi funkcjami - jak na przykład spienianie mleka, to idealny prezent dla osób, które uwielbiają wyborne latte czy cappuccino na odpowiednio palonym espresso. Prawdziwy kawosz wyczuje różnicę w smaku espresso z dokładnością co do sekundy jego parzenia (zapytaj doświadczonego baristy!). Dlatego, jeśli narzeczeni nie posiadają ekspresu, warto przy okazji dyskretnie zapytać, czy mają w planach jego kupno, a jeśli tak - jaki.

Z kolei miłośnicy filmów na pewno ucieszą się z zestawu kina domowego lub kolekcji najlepszych filmów ich ulubionego reżysera. Najpierw jednak trzeba przejrzeć ich domową wideotekę, zorientować się w preferowanym stylu, dopytać czy planują w przyszłości kupić kino domowe. Niektórzy ludzie zdecydowanie unikają oglądania telewizji, nawet jeśli są kinomaniakami. Oglądanie filmu w kinie studyjnym, a w telewizji, to dwie różne sprawy.

Coś praktycznego

Dobry pomysł na prezent ślubny to przedmiot, który sprawi małżonkom radość, ale będzie również przydatny. Najlepiej jeśli jest to coś, na co w normalnych okolicznościach nie mogliby sobie pozwolić, ale nie będzie to rzecz całkowicie zbędna. Dla przykładu odkurzacz jest czymś, co jest bardzo przydatne, ale mało kreatywne. Prędzej czy później państwo młodzi będa to musieli sobie sprawić, albo ktoś inny ich w tym wyprzedzi. Ekspres do kawy czy obraz to rzeczy, które nie są niezbędne, a mogą lepiej trafić w upodobania nowożeńców. Podobnie jak bilety na podróż, o której zawsze marzyli, ale nie było ich na nią stać. Prezent ślubny to również pamiątka, która pozostaje w pamięci. Lepiej zapamiętuje się coś, co jest, na co można spojrzeć, przypomnieć sobie przyjemne chwile. Z tego względu kwiaty przynoszone na ceremonię ślubną sa mało praktyczne, gdyż szybko więdną. Nie uczestnicząc w weselu, ale chcąc dać małżonkom drobny upominek, warto kupić ciekawy album, książkę, obraz czy artystycznie oprawioną fotografię. Plusem tego rodzaju drobiazgów jest możliwość wpisania dedykacji, która przetrwa przez wiele lat.

Coś kreatywnego

Zamiast rzeczy praktycznych, typu czajnik czy żelazko, warto poszukać czegoś bardziej pomysłowego, na przykład kompletu dwóch romantycznych piżam - dla niej i dla niego. Specjalnymi farbkami do ubrań można na nich namalować jakiś zabawny napis nawiązujący do śmiesznych wydarzeń z życia pary, ich profesji czy po prostu imion i daty ślubu. Może to być ładna, romantyczna i artystycznie wykonana pościel ślubna. Do ciekawych pomysłów należą również wszelakie wytwory wzornictwa przemysłowego. Od oryginalnych, artystycznych solniczek począwszy, po designerskie filiżanki czy talerze. Rzeczy codziennego użytku, ale wykonane w ciekawy i nowoczesny sposób, przydadzą się w każdej kuchni. Trzeba jedynie trafić w gust obdarowywanej osoby. Najważniejsze: liczy się pomysł!

Wywiad środowiskowy zawsze wskazany

Kiedy już wybierzesz swój idealny prezent, zrób mały wywiad wśród innych zaproszonych gości. Zawsze istnieje ryzyko, że ktoś już wpadł na podobny pomysł, dlatego warto się upewnić, czy nie będziecie się powtarzać. Stając przed dylematem wyboru między oferowaniem świeżoupieczonemu małżeństwu pieniędzy, a kupnem prezentu obmyślanego przez siebie, wiele osób decyduje się na tę pierwszą czynność. Wybór jest kwestią indywidualną, warto jednak pamiętać, że konkretny prezent ślubny pozostaje pamiątką na całe życie. Wysiłek włożony w jego wymyślenie, znalezienie i zakup jest czasem bardziej cenny niż oferowane pieniądze, które w mniejszym czy większym stopniu nabierają charakteru materialnego.

Więcej o: