Czym różni się wieczór panieński od kawalerskiego?

Podczas gdy kobiety tańczą w klubie albo bawią się w quizy i zgadywanki, przyszły pan młody wraz z kolegami... Czy film 'Kac Vegas' to wymysł scenarzystów, czy takie wydarzenia mają miejsce naprawdę?

Organizacja i przygotowania

W tym przypadku kobiety zdecydowanie rządzą. Wszystko odbywa się za plecami narzeczonej - ustalanie miejsca, planowanie przebiegu imprezy, rozdzielanie zadań. Na potrzeby organizacji wieczoru panieńskiego powstają nawet specjalne 'pokoje dyskusyjne' podłączone np. do Googla czy Facebooka. To właśnie tutaj toczą się zażarte dyskusje na temat klubów i rezerwacji oraz wyboru prezentu. Warto zwrócić uwagę na odpowiednio wczesne zabranie się do tematu. Panowie - o ile drużba przyszłego męża nie jest zapobiegliwy - biorą się za organizację nieco później. Wymieniają się mailami, tworząc ogólny zarys spotkania, wiele zostawiając rozwojowi sytuacji.

Oprawa wizualna

Mężczyźni lubią motoryzację, kobiety luksus. Dlatego na obydwu wieczorach limuzyna to obowiązkowy punkt programu. Musi być długa, biała i z podświetlanym podwoziem. To dosyć droga impreza, ale warta zainwestowania. Koleżanki panny młodej często się przebierają: noszą wyróżniające z tłumu opaski (w Hiszpanii panuje moda na opaski z miniwelonem i penisem na czubku), kapelusze, sukienki. Panowie raczej się nie przebierają, ewentualnie zakładają panu młodemu specjalnie na ten wieczór zaprojektowany T-shirt (np. z napisem 'Game over'). Modne staje się wymyślanie gier - narzeczona lub narzeczony muszą dotrzeć na miejsce spotkania zgadując wskazówki, znajdywane na kolejnych etapach drogi.

Punkty programu

To zazwyczaj mężczyźni zaliczają więcej wydarzeń - paintball, gokarty, spotkanie w mieszkaniu, wypad do kasyna, postój w klubie go-go, impreza w klubie, kebab bladym świtem. Popularne są także wyjazdy do innych miast. Kobiety często zaczynają od wysłania narzeczonej do miejskiego spa, później idą na kolację albo spotykają się w domu, a następnie ruszają do klubu. Kobiety są bardziej sentymentalne, a wieczór panieński to moment na wspominanie stanu wolnego i obśmiewanie narzeczonego. Popularne są więc na damskich imprezach quizy i teleturnieje. Dzięki galopującej technice, najbardziej kreatywne koleżanki tworzą pokazy slajdów i krótkie filmiki, wyciągają także z narzeczonej intymne zwierzenia.

Podtekst erotyczny

Prawda jest brutalna. W przypadku panów możemy mówić o konkretach, panie ograniczają się do atrybutów. Lizaki-penisy, słomki do drinków zakończone minipenisami, wyuzdana bielizna, dvd dla dorosłych lub wibrator w prezencie pojawiają się na wieczorze panieńskim. Do tego dochodzi jeszcze show ze striptizem i frywolne tańce na parkiecie. Na wieczorze kawalerskim miniwaginy nie są rozpowszechnione, zresztą sama myśl o sprowadzeniu kobiety do narządów płciowych wzbudza niesmak. Wizyta w klubie go-go i prywatny taniec to już inna sprawa. Podobnie jak zaproszenie tancerki do domu. Mężczyzna podczas striptizu nie pokazuje wszystkiego, tancerka - owszem.

W prezencie

Panowie zazwyczaj nie kupują specjalnych upominków - pokrycie wszystkich kosztów wieczoru to ich wkład, ewentualnie zamawiają tort przedstawiający kobiece wdzięki, zajęcia w strzelnicy czy skok ze spadochronem. Panie, oprócz dzielenia się wydatkami zrzucają się, lub indywidualnie kupują prezenty. Mogą to być wspomniane gadżety erotyczne i bielizna, stworzony specjalnie album - fotoksiążka. Normą są także pejczyki, kajdanki i jadalne majtki oraz certyfikaty (odbycia nocy poślubnej, zaliczenia wieczoru panieńskiego).

Udział procentowy

Nie oszukujmy się, pożegnanie stanu wolnego to impreza zakrapiana. Panie i panowie idą równo łeb w łeb, a większość imprez kosi alkoholowe żniwo po obydwu stronach. Kobiety wolą wlewać w siebie drinki, a panowie pić wódkę i tequillę na szoty. Efekt w obydwu przypadkach jest jednak porównywalny, a opowieści o tym, do jakiego stanu doprowadziły się poszczególne osoby przechodzą do annałów. A Ty jak wspominasz albo chciałbyś, żeby wyglądał Twój wieczór panieński?

Zwiastun filmu 'Druhny':

 

Zwiastun filmu 'Kac Vegas w Bangkoku':

 
Więcej o: