After wedding party - bal w strojach ślubnych

Chcesz jeszcze raz przeżyć swoje wesele? Masz taką możliwość. Firma Fajne wesele wpadła na pomysł organizowania balu karnawałowego, na którym obowiązkowe są... stroje ślubne. O ślubnym balu rozmawiam z Anną Wieruszewską-Puto, pomysłodawczynią imprezy.

Czym jest Afterweddingparty?

After Wedding Party to bal karnawałowy w strojach ślubnych, w wyjątkowej atmosferze i bajkowej scenerii. Sama nazwa w krajach anglosaskich stosowana jest raczej w odniesieniu do poprawin, czyli zabawy po weselu, w podobnym składzie gości. Nasze After Wedding Party to nie powtórka z wesela, to zabawa z mężem/żoną w strojach, w których wzięli ślub i których nie zakładają w żadnych innych okolicznościach. Nie ma tu gości, jest tylko "para młoda", która poświęca czas głównie sobie nawzajem, nie zabawia już cioci czy wujka, nie dba o szczegóły organizacyjne, ale bawi się. I do tego, trzeba przyznać, bawi się doskonale.

After Wedding Party jest skierowana do ludzi z fantazją i mimo wszystko z pewnym dystansem do rzeczywistości.

Skąd pomysł na taką konwencję balu?

Pomysł na imprezę pojawił się spontanicznie, z nostalgii do wiszących w szafie strojów ślubnych. Na jednym z portali społecznościowych Tomek Sączek rzucił pomysł zrobienia imprezy, na której mógłby założyć swój frak, a jego żona sukienkę. Pomysł natychmiast zainspirował nas, Fajne Wesele do działania. Razem z Magdą, wspólniczką, uznałyśmy że nasza firma powinna zająć się organizacją takiej imprezy, zainicjować After Wedding Party. Natychmiast obmyśliłyśmy całą formułę, atrakcje i plan działania, a już tydzień później spotkałyśmy się z Tomkiem - pomysłodawcą imprezy, obecnie już naszym serdecznym kolegą - by ustalić miejsce na imprezę oraz omówić szczegóły. After Wedding Party stało się więc rzeczywistością. Powstał bal karnawałowy w strojach ślubnych, w wyjątkowej atmosferze i bajkowej scenerii. Mamy nadzieję, że After Wedding Party wpisze się już na stałe w kalendarz corocznych imprez nie tylko w Warszawie. Właśnie rozszerzamy inicjatywę na całą Polskę i podpisujemy umowy z lokalnymi partnerami, więc przyszły rok zapowiada się naprawdę ciekawie.

To już 4 edycja, jak było kiedyś?

Co roku jest ta sama konwencja i to samo niezwykłe miejsce, które urzekło nas od pierwszej chwili. Sala Ludwikowska w Hotelu Polonia Palace to idealne miejsce na bal After Wedding Party. Kochamy to miejsce i wiemy, że to odwzajemniona miłość. Od samego początku doskonale pracuje nam się z Hotelem Polonia Palace. Pierwsza edycja balu była mniejsza, ale każda kolejna to już duży bal na ponad 100 osób. Staramy się co roku zachować ten sam sprawdzony format imprezy, ale zawsze dodajemy coś nowego, jakąś ciekawą atrakcję i nowość.

Jakie atrakcje przewidziane są dla uczestników poślubnego balu?

W tym roku nowością będzie premiera budki fotograficznej FullofFun, dzięki której uczestnicy balu będą mogli zrobić sobie jeszcze więcej szalonych zdjęć poślubnych. Jak zwykle mamy też w programie indywidualne sesje zdjęciowe wykonywane przez fotografów z Fotofaktory.pl. To zawsze doskonała zabawa dla gości. Ponadto będzie polonez na rozpoczęcie balu, wspólne pamiątkowe zdjęcie na schodach, kilka konkursów z nagrodami i pokaz tańca brzucha w wykonaniu utalentowanej tancerki Hayal. Imprezę poprowadzi Mocna Grupa Wodzirejów, co zawsze jest gwarancją doskonałej zabawy na parkiecie.

Jak rozumiem strój ślubny obowiązkowy?

Nie może być inaczej. Taka jest konwencja, taka zasada i reguła. Wszyscy jej przestrzegamy. To jeden z największych atutów tego balu - że można się przebrać... włożenie sukienki ślubnej jest zawsze przebraniem. A na After Wedding Party można dodatkowo zaszaleć. Akceptowalny poziom ekstrawagancji jest znacznie wyższy niż na większości ślubów. Widzimy, że panie wkładają czerwone szpilki, robią szalone fryzury i kupują nową biżuterię. A z relacji naszych gości wiemy też, że niektórzy muszą na nowo kupić, albo pożyczyć sukienkę, tylko po to, żeby przyjść na bal.

Kto przychodzi? Czy tylko pary z młodym stażem?

Przychodzą pary w każdym wieku. Najkrótszy i najdłuższy staż zawsze jest przez nas nagradzany podczas balu. Do tej pory najstarsze małżeństwo, jakie gościliśmy było 30 lat po ślubie.

Anna Wieruszewska - Puto - właścicielka firmy Fajne Wesele, od 4 lat organizującej bal After Wedding Party.

After Wedding Party to pierwsza i największa taka impreza w Polsce! Bal poślubny jest skierowany do ludzi z fantazją i z pewnym dystansem do rzeczywistości. To nie powtórka z wesela, to zabawa z mężem/żoną w strojach, w których wzięli ślub i których nie zakładają w żadnych innych okolicznościach. After Wedding Party 2012 to już czwarta edycja balu. Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń w Warszawie i w całej Polsce. Odbywa się w Polsce od lutego 2009 roku i stała się wydarzeniem medialnym o ogólnokrajowym zasięgu. Nie przegap okazji! Więcej informacji znajdziesz na stronie afterweddingparty.pl .

Więcej o: