Bukiet ślubny - 13 kwestii do omówienia z florystką

W ferworze przedślubnych przygotowań łatwo stracić głowę. Podpowiadamy, jak nie pogubić się w czasie zamawiania bukietu ślubnego.

Zacznij od wybrania kwiaciarni. Nie powinno to być trudne. Teraz jest mnóstwo miejsc specjalizujących się we florystyce ślubnej. Gdy już znajdziesz takie miejsce, oto 13 punktów, które koniecznie musisz poruszyć w rozmowie z florystyką.

1.Każda kwiaciarnia ma swoje określone wzory bukietów. Jeśli żaden z prezentowanych cię nie zachwyca i chciałabyś zaprojektować swój własny, zapytaj o dodatkowe opłaty z tym związane.

2.Jeśli musisz pilnować budżetu, zapytaj, jakie kwiaty będą najtańsze w dniu twojego ślubu.

3. Zanim florystka przedstawi ci swoją propozycję bukietu dla ciebie, musi zebrać o tobie jak najwięcej informacji. Dlatego warto opisać jej miejsce, w którym odbędzie się uroczystość, opowiedzieć jak wygląda suknia (nawet dobrze byłoby ją zabrać ze sobą do kwiaciarni lub pokazać na zdjęciu, jeśli jest taka możliwość), jaki jest twój gust oraz ulubione kolory.

4.Gdy już wybierzesz kwiaty, koniecznie poproś o możliwość ich obejrzenia na żywo.

5. Zapytaj o dodatkowe koszty związane z kwiatami do włosów oraz tymi do butonierki pana młodego i świadków.

6. Dowiedz się wszelkich informacji na temat dostarczenia zamówionych kwiatów do twojego domu.

7.Zapytaj o udekorowanie kwiatami sali weselnej, kościoła oraz samochodu. Warto, żeby te dekoracje były robione przez jedną, wybraną kwiaciarnię, aby były spójne i do siebie pasowały.

8. Gdy tylko się zdecydujesz na konkretny bukiet i dekoracje, poproś o wycenę zamówienia i podanie wysokości zaliczki oraz terminu jej wpłaty.

9. Koniecznie dowiedz się, ile masz czasu na wycofanie się lub modyfikację swojego zamówienie i jakie koszty są z tym związane. W końcu zawsze możesz zmienić zdanie.

10. Dokładnie i kilkakrotnie podkreśl, jakiej kwoty nie można przekroczyć w kwestii bukietu i dekoracji kwiatami.

11. Jeśli wybierzesz bardzo drogie kwiaty i koszt bukietu przekroczy twój budżet, nie załamuj się, tylko zapytaj florystę o podobne, tańsze kwiaty. Jeśli kwiaciarnia zna się na rzeczy, na pewno poradzi sobie z zastąpieniem droższych kwiatów tańszymi.

12.Upewnij się, że do momentu realizacji zamówienia i w dniu ślubu, będziesz miała możliwość stałego kontaktu z wybranym florystą.

13. Daj kwiaciarzowi numer do kancelarii kościoła lub urzędu stanu cywilnego oraz do właściciela lokalu, w którym odbywać się będą wesele, aby odpowiednio wcześniej mógł udekorować pomieszczenia.

Więcej o: