Fryzury ślubne z wykorzystaniem kwiatów [GALERIA]

Gdy wybór fryzury ślubnej przeciąga się w nieskończoność, warto postawić na najprostsze rozwiązania. Kwiaty dodają romantyzmu, dziewczęcości, ujmują lat. Oto nasze propozycje fryzur ślubnych z kwiatami w roli głównej.

Wykorzystanie kwiatów we fryzurach ślubnych jest popularne już od dłuższego czasu. Trendy jednak ewoluują - odchodzimy od sztucznych stroików na rzecz delikatnych akcentów z żywych kwiatów. Te mają największą szansę wyglądać naturalnie i z klasą. Nie należy niepokoić się ich trwałością - florystki używają specjalnych preparatów do konserwacji kwiatów, co pozwala uniknąć ich więdnięcia i utraty kształtu.

Choć to świeże kwiaty dają najlepszy efekt, nie można całkowicie skreślać tych sztucznych. Wybierzmy takie, które są najbardziej zbliżone do ich żywego odpowiednika. Najlepiej sprawdzą się te drobne, delikatne.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Wykorzystanie kwiatów we fryzurach ślubnych jest popularne już od dłuższego czasu. Trendy jednak ewoluują - odchodzimy od sztucznych stroików na rzecz delikatnych akcentów z żywych kwiatów. Te mają największą szansę wyglądać naturalnie i z klasą. Nie należy się niepokoić ich trwałością - florystki używają specjalnych preparatów do konserwacji kwiatów, co pozwala uniknąć ich więdnięcia i utraty kształtu. Choć świeże kwiaty dają najlepszy efekt, nie można całkowicie skreślać tych sztucznych. Wybierzmy takie, które są najbardziej zbliżone do ich żywego odpowiednika.

Upięte czy rozpuszczone?

Kwiaty można efektownie wpiąć zarówno w spięte jak i rozpuszczone włosy. Najpopularniejsze są jednak upięcia na bok, w których najłatwiej jest wyeksponować kwiaty. Romantyczną fryzurę uzyskamy tworząc delikatne, lekko niedbałe upięcie z loków. Do takiej fryzury wykorzystajmy drobne kwiaty, lawendę, bądź konwalie. Gdy wolimy klasyczne upięcie, postawmy na eleganckie, precyzyjne uczesanie. Do takiej wersji możemy wykorzystać przykładowo róże czy orchidee.

Substytut dla welonu

Choć welon jest tradycyjnym elementem stylizacji ślubnej coraz częściej zastępowany jest przez stroiki z kwiatów, wianki, opaski.

fryzura z kwiatamifryzura z kwiatami Fot. Pinterest Fot. Pinterest

Upięte czy rozpuszczone? Kwiaty można efektownie wpiąć zarówno w kok, jak i rozpuszczone włosy. Najpopularniejsze są jednak upięcia na bok, w które najłatwiej jest wkomponować kwiaty.

Romantyczną fryzurę w stylu rustykalnym uzyskamy tworząc delikatne, lekko niedbałe upięcie z loków. Do takiej fryzury wykorzystajmy drobne kwiaty (lawendę, stokrotki bądź konwalie). Gdy wolimy klasyczne upięcie, postawmy na eleganckie, precyzyjne uczesanie. Do takiej wersji możemy wykorzystać przykładowo róże czy orchidee.

fryzuryfryzury Fot. Kolaż Kobieta.gazeta.pl Fot. Kolaż Kobieta.gazeta.pl

Substytut dla welonu Choć welon jest tradycyjnym elementem stylizacji ślubnej coraz częściej zastępowany jest przez stroiki z kwiatów, opaski, a także bardzo modne wianki. Nie oznacza to jednak, że te dwa elementy nie mogą iść w parze. Tradycjonalistki mogą zawsze zdecydować się na delikatne wpięcie kwiatów, które nie będzie kolidowało z welonem.

<< ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Więcej o: