Życzenia na rocznicę ślubu

Życzenia na rocznicę ślubu mogą sprawić nam wiele kłopotów. Mają być zabawne, czy poważne? Krótkie, czy długie? Rymowane, czy nierymowane? Poznaj kilka wskazówek!

Życzenia na rocznicę ślubu – najważniejsza jest pamięć

Rocznica ślubu to szczególny dzień w roku dla każdego szczęśliwego małżeństwa. Aby uświetnić tę uroczystą datę, warto pokazać jubilatom, że pamiętamy o tej okazji. Jeśli nie możemy spotkać się z nimi osobiście, możemy wysłać specjalne życzenia e-mailem bądź sms-em.

Jednak życzenia na rocznicę ślubu często sprawiają nam wiele kłopotu. Jak je napisać? Czy nasza koncepcja spodoba się jubilatom? Nie powinniśmy się tym za bardzo przejmować – nawet jeśli nie wszystko wypadnie idealnie, najważniejszy jest fakt, że o nich pamiętaliśmy!

Zobacz także: Ciekawe i niebanalne życzenia ślubne

Jakie powinny być życzenia na rocznicę ślubu?

W sieci możemy znaleźć wiele rymowanych wierszyków, które są gotowym szablonem tego typu życzeń. Jednak w takich przypadkach pojawia się ryzyko, że taką samą wiadomość naszym jubilatom może wysłać także ktoś inny. Lepiej więc stworzyć coś oryginalnego i autorskiego, co podkreśli naszą osobistą więź z małżonkami.

Tu pojawia się w pytanie, jak powinny brzmieć tego typu życzenia? Mają być zabawne, czy poważne? Krótkie czy długie? Rymowane, czy nierymowane? W tym zakresie nie ma żadnych żelaznych reguł. Śmiało więc możemy kierować się naszą intuicją i kreatywnością!

Zobacz także: Życzenia na Dzień Kobiet

Garść inspiracji

Próbujesz coś stworzyć i żaden pomysł nie przypada ci do gustu? W takiej sytuacji możesz zainspirować się, którymś z tych wzorów:

W tym szczególnym dniu, życzę Wam kolejnych wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności. Niech szczęście o Was nie zapomina!
Z okazji rocznicy ślubu życzę Wam jak najlepszych prezentów od życia!
Najlepsze życzenia z okazji rocznicy ślubu! Niech zdrowie, szczęście i optymizm nigdy Was nie opuszczają!
Zdrowia, szczęścia, pomyślności, a w dzisiejszym dniu szczególnej radości!
Serdeczne gratulacje z okazji spędzenia tylu lat razem! I nie zapominajcie o tym, że najlepsze dopiero przed Wami!
Wszystkiego najlepszego w tym szczególnym dniu! Niech los podaruje Wam jak najwięcej pozytywnych niespodzianek!
Niech pomyślność i radość stale towarzyszą Waszej wspólnej drodze!
Więcej o: