Ślub: podziękowania dla rodziców

Podziękowania dla rodziców to bardzo wzruszający moment każdego wesela. Warto więc przygotować coś wyjątkowego, co na długo zapadnie w pamięci.

Podziękowania dla rodziców – skąd ten zwyczaj?

Ślub to ważny moment w życiu wielu osób w rodzinie. Oprócz nowożeńców, uroczystość najmocniej przeżywają zazwyczaj ich rodzice. Stąd zwyczaj specjalnych podziękowań dla rodziców w trakcie wesela.

W trakcie uroczystości nowożeńcy powinni pokazać, że doceniają zaangażowanie i pomoc rodziców w przygotowaniu tej wyjątkowej imprezy. To bardzo wzruszający moment każdego wesela. Warto więc stworzyć coś wyjątkowego, co na długo zapadnie w pamięci naszym rodzicom i obecnym na uroczystości gościom.

To podziękowania nie tylko za pomoc w przygotowaniu uroczystości, ale także za trud włożony w wychowanie dzieci. Częstym elementem jest także wręczanie prezentów oraz wzruszająca piosenka w tle. Podziękowania dla rodziców wygłaszane są zazwyczaj przed północą.

Zaproszenia ślubne - na co się zdecydować?

Podziękowania dla rodziców – o czym musimy pamiętać?

Jak przygotować  weselne podziękowania dla rodziców? Oto kilka wskazówek:

- Podziękowaniom towarzyszy zazwyczaj specjalna piosenka - ten wybór powinien być jednak poprzedzony konsultacjami. Państwo młodzi zazwyczaj dobrze znają swoich rodziców i najlepiej zdecydują, który utwór najbardziej przypadnie wszystkim do gustu.

- Od pewnego czasu w trakcie podziękowań wręcza się także podarunki. Prezenty mogą być zarówno symboliczne, jak i bardziej efektowne. Wśród najczęstszych propozycji prezentów ślubnych pojawiają się kosze słodyczy, dobry alkohol oraz albumy z ważnymi dla naszych rodzin fotografiami.

- Tekst podziękowań powinien być dostosowany do osobowości naszych rodziców. Możemy wcześniej wyczuć, że nie spodoba im się na przykład nadmierna egzaltacja.

- Tekst podziękowań najlepiej wymyślić samodzielnie. Wówczas brzmi on najnaturalniej.

- O czym warto wspomnieć w takim przemówieniu? Podziękujmy naszym rodzicom za trud jaki włożyli w nasze wychowanie, za wszystko czego nas nauczyli oraz za dane nam możliwości i szanse. Nie możemy zapomnieć także o docenieniu ich pomocy w przygotowaniu imprezy.

Gdybym tylko wiedział przed ślubem, że ona... [WYZNANIA]

6 etapów miłości. Sprawdź, na którym jest twój związek i co cię czeka w przyszłości

Więcej o: