Fryzury na wesele - jak wybrać najlepszą? Propozycje dla panny młodej i gości [Warkocze, fale, koki]

Fryzury na wesele to temat, który interesuje nie tylko panny młode, ale także wybierających się na uroczystość gości. Jak wybrać odpowiednie uczesanie? Poznaj najpopularniejsze fryzury na wesele.

Fryzury na wesele dla panny młodej

Fryzury na wesele to zaraz po sukni ślubnej jeden z największych dylematów przyszłej panny młodej (oczywiście mowa o dylematach związanych z wyglądem!). Z jednej strony chcemy być oryginalne, z drugiej nie chcemy z tym zbytnio przesadzić. Jak w takim razie wybrać najlepszą fryzurę na weselę?

Jeśli trudno nam się na coś konkretnego zdecydować, wypróbujmy kilka wariantów. Umówmy się z fryzjerem na jakiś czas przed weselem i sprawdźmy, która opcja wypada na tle innych pomysłów najlepiej. W trakcie takich testów nie kierujmy się tylko i wyłącznie własnymi odczuciami - zapytajmy także o opinię kilku zaufanych osób. Ich obiektywne oceny pomogą ci wybrać najlepsze uczesanie.

Warto również skorzystać z katalogów fryzur dostępnych w salonach fryzjerskich oraz internetu - tu znajdziemy bardzo dużo inspiracji dotyczących nie tylko samego upięcia włosów, ale także ozdób, z których można skorzystać.

Ważna zasada: jeśli twój strój jest bardzo ozdobny, zdecyduj się raczej na stonowane uczesanie. Z kolei, jeśli suknia jest skromna, możesz trochę bardziej zaszaleć z fryzurą. Dobrze jest też umówić się na próbne czesanie przed ślubem, aby przekonać się, czy nasz wybór pasuje do wyobrażeń i czy jest nam w tej fryzurze wygodnie i ładnie.

Fryzury na wesele - co jest obecnie modne?

Jakie fryzury na wesele dla panny młodej są obecnie najmodniejsze? Od kilku sezonów popularnym trendem są niskie upięcia, które sprawiają, że uczesanie wygląda bardzo swobodnie. Do tego dodaje się różnego rodzaju dodatki - elementy biżuterii, kwiatki, wstążki, itp. Warto pamiętać, żeby kolor dodatków współgrał z kolorem włosów i sukni.

Dla pań preferujących elegancję najlepszym rozwiązaniem są klasyczne fale, które zaczesujemy na bok. Coraz bardziej popularne stają się także efektowne warkocze i inne finezyjne upięcia z urozmaicającymi fryzurę dodatkami.

fryzury ślubne - jak wybrać?fryzury ślubne - jak wybrać? flickr.com// Faylyne // (CC BY 2.0)

Fryzury na wesele dla gości - co jest modne?

Jeśli na weselu będziemy tylko i wyłącznie gośćmi, zadanie jest znacznie łatwiejsze. Mam większy luz i swobodę w doborze fryzury, więc możemy pozwolić sobie nawet na pewne eksperymenty. W końcu to nie na nas będzie koncentrowała się uwaga wszystkich gości.

Jakie fryzury na wesele dla gości cieszą się w ostatnim czasie największą popularnością? Od kilku sezonów zdecydowanie królują delikatne fale i luźne upięcia. To fryzury, które nie dość, że pasują do wielu kreacji, to dodatkowo pozwalają na dołączenie do nich ciekawych dodatków - np. opaski lub elementy biżuteryjne. Dużą popularnością cieszą się także eleganckie warkocze.

fryzury ślubne - jak wybrać?fryzury ślubne - jak wybrać? flickr.com//Fran&photos // (CC BY-NC-ND 2.0)

Podobnie jak w przypadku panny młodej obowiązuje zasada - jeśli twój strój jest bardzo ozdobny, postaw na skromniejsze uczesanie.

Fryzura na wesele a kształt twarzy - najważniejsze zasady

To aspekt, na który warto zwracać uwagę nie tylko przed uroczystościami takimi jak wesele. Dobrze dobrana do kształtu twarzy fryzura, potrafi zdziałać cuda! O jakich zasadach należy więc pamiętać?

  • Osoby o owalnej twarzy zazwyczaj mają największą swobodę w dobrze fryzury. Oczywiście jest to także kwestia rysów twarzy i indywidualnego stylu, ale zazwyczaj mogą one sobie pozwolić na każdy rodzaj uczesania.
  • Gdy twarz jest okrągła, doskonałym rozwiązaniem są fale.
  • Z kolei, gdy twarz jest kwadratowa, zalecane są fryzura z przedziałkiem na bok. Ponadto, przy takim kształcie twarzy włosy po bokach powinny być lekko wycieniowane.

Fryzury na wesele - zanim ją dobierzesz, zadbaj o włosy

W trakcie poszukiwań najlepszej fryzury nie możemy zapominać także o kondycji naszych włosów. Nie pomoże nam nawet najlepsze uczesanie, gdy nasze włosy są bez życia i zaniedbane.

Jeśli nie chcesz korzystać z profesjonalnych zabiegów na włosy, możesz skorzystać z dobrodziejstw natury. Doskonały wpływ na ich wygląd i kondycję mają różne naturalne płukanki (np. z kawy czy z zielonej herbaty). Coraz częściej mówi się także o dobroczynnym wpływie na włosy octu jabłkowego.

Czytaj więcej: Ocet jabłkowy - eliksir z kuchennej półki? Naturalny sposób na trądzik, blizny i łupież

Fryzury na wesele - o tym pamiętaj

  • Przed wyborem fryzury na wesele upewnij się, czy twój wybór na pewno pasuje do kształtu twarzy.
  • Jeśli jesteś panną młodą, przetestuj wybrane fryzury i oceń, w której prezentujesz się najlepiej.
  • Pamiętaj o złotej zasadzie: ozdobna sukienka - skromna fryzura. I na odwrót.
  • Na kilka tygodni przed imprezą oceń obiektywnie wygląd i stan twoich włosów. Zastanów się, czy nie potrzebują kuracji.

Zobacz także:

Keratynowe prostowanie włosów - na czym polega, dla kogo, ile kosztuje i ile trwa

Przedłużanie rzęs - cena, metody, na czym polega

 

Więcej o: