Życzenia na ślub. Jak stworzyć oryginalne życzenia dla nowożeńców?

Życzenia na ślub większości osób sprawiają kłopoty. Trzeba je dobrze przemyśleć, aby zostały właściwie przyjęte i zapamiętane. Poniżej znajdziecie kilka sposobów na niezapomniane życzenia dla nowożeńców.

Życzenia dla nowożeńców. Nie popadaj w schematy

Życzenia na ślub to temat rzeka. Na każdej tego rodzaju uroczystości pojawiają się one tuż po ceremonii. Nieważne czy bierzemy kameralny ślub z minimalną liczbą gości, czy wydajemy huczne przyjecie dla całej rodziny i znajomych. Zawsze ślubom towarzyszą życzenia. Większość gości weselnych nim przystąpi do składania życzeń dla nowożeńców, zastanawia się, czego tak naprawdę im życzyć. Najłatwiej mają najbliżsi pary młodej. Im bowiem lepiej znamy osoby, którym składamy życzenia, tym łatwiej jest nam właściwie je sformułować, tak aby faktycznie odzwierciedlały to, czego konkretna para pragnie. Zawsze oczywiście można posiłkować się utartym frazesem; "zdrowia, szczęścia, pomyślności", jednak nie ma wówczas co liczyć, że takie życzenia dla nowożeńców zostaną zapamiętane na długo. Składając życzenia starajmy się nie popadać w schematy i podchodzić indywidualnie do sytuacji. 

Życzenia dla młodej pary. O czym pamiętać?

Życzenia dla młodej pary powinny być krótkie, zwięzłe ale treściwe. Para młoda musi podczas wesela poświęcić czas wielu gościom, a także nieustannie pełnić rolę gospodarzy. Dobrze abyśmy znali naszą parę nieco bliżej, wówczas nasze życzenia mogą uzyskać spersonalizowany charakter. Pamiętajmy, że im bardziej życzenia są szczegółowe, tym bardziej widoczne jest nasze zaangażowanie w ich przygotowanie i to, że jesteśmy blisko przywiązani do nowożeńców. Życzenia takie mają szansę zapisać się w pamięci, mimo wielu emocji jakie towarzyszą nowożeńcom w dniu własnego ślubu.

Życzenia z okazji ślubu. Unikaj niebezpiecznych tematów

Życzenia z okazji ślubu powinny nawiązywać do uroczystości, w jakiej bierzemy udział. Pamiętajmy jednak, by zbyt ostentacyjnie nie życzyć udanej nocy poślubnej czy gromadki dzieci. To bardzo osobiste kwestie i tego typu życzenia mogą zostać źle odebrane. W takich kwestiach, nawet podczas wesela, należy zachować powściągliwość. Również życzenie bogactwa materialnego nie przez każdą osobę może być właściwie odebrane. Pamiętajmy, że dobra materialne nie stanowią trwałej wartości. Dlatego zawsze warto życzyć tego, co naprawdę najistotniejsze i bez czego nie da się być szczęśliwym w małżeństwie.

Zobacz wideo Wersow zdradza jak idą przygotowania do ślubu. Jej największym marzeniem jest być dobrą mamą i żoną

Oryginalne życzenia ślubne, które przetrwają lata

Coraz więcej osób szykując się do uczestnictwa w uroczystości zaślubin przygotowuje oryginalne życzenia ślubne. Już od dawna proste kartki okolicznościowe nie są jedyną formą, której używają goście, aby przekazać życzenia. Coraz częściej nowożeńcy otrzymują je w formie nagranych filmików, które można później wielokrotnie odtwarzać. Równie popularne są księgi gości, w których przybyli na uroczystość wpisują się, zostawiając po sobie nie tylko słowa, ale również rysunki i grafiki wyrażające emocje towarzyszące tej szczególnej chwili. Popularne stają się także drzewka życzeń, na których każdy gość ma możliwość umieszczenia własnych słów, które razem tworzą obraz gotowy do zawieszenia w domu nowożeńców. Sposobów na oryginalne życzenia ślubne są setki - ogranicza nas w zasadzie tylko wyobraźnia.

Mądre życzenia ślubne. Skup się na tym co ważne

Większość gości pragnie, aby to co przekażą nowożeńcom można uznać za mądre życzenia ślubne. Nie ma tu miejsca na humorystyczne podejście. Takie życzenia przeważnie odwołują się do wartości, które muszą być ważne dla młodych małżonków i powinny im przyświecać każdego dnia spędzonego razem. Mądre życzenia ślubne na pewno zwracają uwagę na to, że młodzi powinni być wobec siebie czuli, wyrozumiali, gotowi do poświęceń. Ważne, aby zawsze przedkładali dobro drugiej osoby ponad swoje. Warto także życzyć im, aby wszelkie nieporozumienia rozwiązywali jak najszybciej, by nie hodować w sobie urazy i żalu.

Zobacz też: Dokumenty do ślubu konkordatowego. Formalności, które musicie spełnić

Więcej o: