Wesele boho, vintage czy rustykalne? Top 10 motywów przewodnich na wesele

Motyw przewodni wesela to coraz częstsze rozwiązanie, które stosują przyszłe pary młode. Pomaga to stworzyć spójną uroczystość - najpierw ślub, a później także zabawę weselną. Które motywy są najbardziej popularne?

Państwo młodzi prześcigają się w pomysłach na to, jak zorganizować niezapomniane wesele. Ma to być impreza, która zapadnie w pamięci nie tylko im, ale także zgromadzonym gościom. Dlatego coraz lepiej rozwijają się firmy oferujące różnego typu atrakcje weselne jak np. fotobudki, duże podświetlane napisy stanowiące idealną scenografię do zdjęć, candy bary, fajerwerki i wiele wiele innych.

Motyw przewodni na wesele - czy jest potrzebny?

Wesela już dawno przestały być uroczystościami, ograniczającymi się do zorganizowania cateringu i zespołu muzycznego. Teraz jest to przedsięwzięcie, do którego przygotowania podchodzi się bardziej holistycznie. I tu właśnie pojawia się motyw przewodni wesela. Decydując się na organizację wesela "w stylu..." dużo łatwiej jest dobrać odpowiednie atrakcje, które korespondują z danym klimatem. Dzięki temu wszystkie jej elementy są dokładnie przemyślane i tworzą spójną całość.

 

Jaki motyw przewodni na wesele wybrać?

Jak wybrać odpowiedni motyw na wesele? Oczywiście można kierować się tym, co jest na czasie. Za taki topowy motyw przewodni można uznać imprezy w tylu boho. Jeśli jednak klimat ten nie jest specjalnie lubiany przez parę młodą, to organizacja imprezy w tym stylu mija się z celem. Wybierając motyw przewodni wesela warto wziąć pod uwagę własne upodobania.

 

Niech w tym wyjątkowym dniu towarzyszy młodym to, co lubią, co na co dzień daje im radość z życia. Np. wielbiciele motocykli do ślubu mogą pojechać właśnie takim jednośladem, a na ich zaproszeniach ślubnych będą widoczne małe ryciny ulubionych pojazdów. Warto też przemyśleć kolorystykę, która będzie towarzyszyła motywowi przewodniemu, gdyż konieczne będzie jej odzwierciedlenie w takich elementach jak kwiaty, dekoracje na sali weselnej czy dodatkach do sukni panny młodej. Najważniejsze jest to, aby w otoczeniu przedmiotów tworzących motyw przewodni wesela komfortowo czuli się bohaterowie tego szczególnego dnia. 

Top 10 motywów przewodnich na wesele

Poniżej przedstawiamy dziesięć najpopularniejszych motywów przewodnich na wesele. Wokół nich najłatwiej będzie stworzyć spójną uroczystość:

  • kolor - najpopularniejsze w ostatnim czasie są wesela gdzie motyw przewodni to ulubiony kolor. I tak spotkać można przyjęcia w tonacjach pastelowych, biało-czarne czy z eleganckimi akcentami złota i beżu.
 
  • kryształy i diamenty - to motyw idealny dla pań, które chcą poczuć się w tym dniu jak księżniczki. Motyw ten można przemycić przede wszystkim w dekoracji sali i stołów, ale też w kreacji panny młodej czy papeterii ślubnej.
  • lawenda - to bardzo popularny w ostatnim czasie motyw, który pojawia się chociażby na stylizowanych fotografiach. Lawendę można przemycić tworząc rustykalne zaproszenia z suszoną gałązką w środku i dekorując nią salę weselną. Można ją także umieścić w bukiecie panny młodej.
  • liście monstery - to bardzo popularny motyw we wnętrzarstwie, ale także na weselach. Liść monstery można wykorzystać do tworzenia zjawiskowych dekoracji w sali weselnej, ale także doskonale będzie się on prezentował w formie graficznej na winietkach, zaproszeniach czy etykietach na alkohol. Ogólnie kwiaty są bardzo wdzięcznym motywem przewodnim wesela.
 
  • pin-up - coraz więcej osób inspiruje się modą poprzednich dekad. Także pin-up może stać się idealnym motywem na wesele. Wystarczy dopasować kreacje, fryzury i automat do zdjęć i już jesteśmy w amerykańskim klimacie sprzed lat.
  • styl rustykalny - wielbiciele klimatów prostych, gdzie wszelkie dekoracje stworzone są z naturalnych materiałów powinni zdecydować się na motyw rustykalny. Najlepiej zacząć od poszukiwania odpowiedniego lokalu, który odda odpowiedni klimat. Może to być np. miejsce stylizowane na starą stodołę lub chutor.
 
  • styl vintage - jeśli już kierujemy się stylem nie sposób pominąć kultowego vintage, które ma coraz więcej zwolenników wśród młodych osób. Tu również kluczowy będzie dobór odpowiedniego lokalu, ale także dekoracji oraz stroju państwa młodych, które przeniosą gości do minionej epoki.
  • styl boho - doskonale sprawdzi się na przyjęciach planowanych na otwartej przestrzeni lub w tzw. namiotach. Jego urok polega na bogactwie dekoracji oraz ich ciepłej i kojącej kolorystyce.
 
  • motyw hawajski - to typ wesela, gdzie wszystko odbywa się na luzie. Stroje państwa młodych powinny mieć mniej formalny charakter. Podobnie zresztą dekoracje: muszą one nawiązywać do letniego klimatu wakacyjnego, pełnego wyrazistych barw i kwitnących kwiatów.
  • motyw marynistyczny - to coraz częściej pojawiający się motyw wesel, gdzie oprócz błękitu i bieli pojawiają się rustykalne dekoracje. Ciekawym rozwiązaniem w takim przypadku jest wybór lokalu nad jeziorem, do którego państwo młodzi mogą przybyć łódką.
 

Motyw wesela inspiracje - gdzie ich szukać?

Jeśli wciąż szukasz inspiracji na motyw wesela zasięgnij opinii wykwalifikowanego organizatora wesel. Taka osoba przeanalizuje twoje sugestie, sprawdzi możliwości wybranego lokalu weselnego lub doradzi wybór odpowiedniego, a także podsunie wiele ciekawych pomysłów na wyeksponowanie motywu przewodniego podczas uroczystości zaślubin. 

Więcej o: