Zaproszenia ślubne 2021- sprawdź, jak w efektowny sposób zaprosić gości

Zaproszenia ślubne 2021. W polskiej tradycji państwo młodzi przeważnie osobiście zapraszają swoich gości, koperta z zaproszeniem jest po prostu miłym dodatkiem ze szczegółami na temat imprezy. Pomimo czysto informacyjnej funkcji efektowne zaproszenie to must-have każdego wesela. Sprawdź, który motyw będzie modny w nadchodzącym sezonie.

Zaproszenia ślubne boho- modny wzór w klimacie wesela 

Chociaż boho powoli zaczyna przechodzić w zapomnienie, to ten niezobowiązujący motyw nadal cieszy się sporym zainteresowaniem par młodych. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na zaproszenia ślubne boho: 

  • Bardzo romantycznym motywem są zaproszenia ozdobione płatkami kwiatów. Wystarczy odpowiednio wcześniej ususzyć róże lub fiołki i następnie delikatnie przykleić je do kartki, na przykład na klej na gorąco. 
  • Prawdziwym hitem są też naturalne pieczątki, motywem listków można ozdobić kartkę z treścią zaproszenia, kopertę zamykamy prawdziwą pieczęcią. 
  • Motyw, który będzie modny w 2021 roku to koronka. W połączeniu z materiałem z recyklingu będzie prezentować się perfekcyjnie. Ekologia i tradycja to idealny duet. 
 

Zaproszenia ślubne złote- w stylu starego Hollywood

Tradycyjne boho powoli wypiera elegancki motyw starego Hollywoodu. Aktualnie bardzo modne są zaproszenia ślubne złote, które przypominają trochę koperty z oscarowej gali. Monochromatyczne złote zaproszenia z pewnością pozytywnie zaskoczą gości i będą miłą alternatywą dla tradycyjnej bieli. Odważne połączenie to złoto w towarzystwie czerni- ciekawe rozwiązanie na małe, eleganckie przyjęcie. Motyw filmowy można powtórzyć w dekoracjach, a kropką nad i będzie czerwony dywan. W ramach podziękowania dla świadków oraz rodziców warto wykorzystać oscarowe statuetki, dostępne w internecie. 

 

Zaproszenia ślubne rustykalne- ukłon w stronę natury 

Podobnie jak w przypadku boho zaproszenia ślubne rustykalne powinny zahaczać o motyw florystyczny. 

  • Sprawdzą się ręcznie malowane kwiaty lub wianki. 
  • Kopertę można dodatkowo przewiązać romantyczną wstążką. 
  • Do ozdoby doskonale sprawdzi się też zwykły sznurek lub gałązki drzew. 
 

Zaproszenia ślubne DIY - element zaskoczenia 

Imprezowy klimat warto przemycić już na etapie zaproszenia. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na modne zaproszenia ślubne DIY, które państwo młodzi mogą wykonać we własnym zakresie. 

  • Kolorowe konfetti w kopercie. 
  • Zaproszenie w kolorowym balonie lub tajemniczej butelce. 
  • Ciekawym dodatkiem będzie zdjęcie typu polaroid, aktualnie przy pomocy aplikacji można w ten sposób przerobić każdą fotografię. 
  • Ciekawym pomysłem będzie też strona w gazecie z anonsem na temat wesela. 

Zobacz też: Ślub w plenerze - cywilny, kościelny. Jak go zorganizować i ile to kosztuje?

Zobacz wideo Jak będzie wyglądał sezon ślubny i wakacyjny?

Zaproszenia ślubne 2021- przezroczystości 

Ten motyw to teraz gorący trend w sukniach ślubnych, który z powodzeniem można powtórzyć na zaproszeniu. Przeźroczysta kartka z elegancką ramką i literami w tym samym kolorze sprawi, że goście już na wstępnym etapie przekonają się, że czeka ich wyjątkowa impreza. 

Zaproszenia ślubne- trójwymiarowe wycinanki 

Na wzór książeczki dla dzieci można zamówić trójwymiarowe zaproszenia, które po otwarciu przeniosą gości do bajkowej krainy. Popularny motyw to ołtarz, elegancka brama lub miniaturowe podobizny państwa młodych. Takie ślubne opowieści z pewnością przypadną do gustu najmłodszym uczestnikom imprezy, zdecydowanie warto się na nie zdecydować, gdy na liście gości widnieje duża gromadka maluchów. 

 

Zobacz też: Ślub cywilny - dokumenty, koszty, przysięga. Co musisz wiedzieć, nim do niego przystąpisz?

Więcej o: