Ślub syna: urlop okolicznościowy, prezent, strój. Wszystko, co musisz wiedzieć przygotowując się do ślubu syna

Ślub syna to wyjątkowe wydarzenie w życiu rodzica. Przygotowanie do niego wymaga sporo zaangażowania i zadbania o wiele szczegółów.

Jak się ubrać na ślub syna?

Ślub to ważne wydarzenie w życiu nie tylko państwa młodych, ale także ich rodziców. Moment ten na zawsze zmienia układ panujący w rodzinie, do której dołącza nowa osoba. Tak ważne wydarzenie nie może obyć się bez odpowiedniej oprawy. Rodzice jako jedne z najważniejszych osób podczas ślubu i wesela muszą odpowiednio się prezentować, dlatego pytanie jak ubrać się na ślub syna pojawia się w ich głowach stosunkowo szybko po ustaleniu podstawowych szczegółów uroczystości. Zawsze warto pamiętać, że przy okazji tak ważnych momentów warto stawiać na stylizacje klasyczne i ponadczasowe, a nie podążać za chwilowymi trendami. Po latach, na zdjęciach można bowiem wyglądać "osobliwie".

Jak powinna ubrać się matka na ślub syna?

Szczególną uwagę co do stroju przywiązują matki panny młodej i pana młodego. Jak zatem powinna ubrać się matka na ślub syna lub córki? Panie mają szeroki wachlarz jeśli chodzi o wybór kreacji na tak ważne wydarzenie. Mogą wybierać między gotowymi kompletami garsonek, sukienek, a także popularnych ostatnio kombinezonów. Konfiguracji jest mnóstwo. Wystarczy jedynie postawić na odpowiedni fason dopasowany do figury. Lepiej celować także w kreacje w jasnych, pastelowych barwach, które pasują do większości typów urody, a dodatkowo wyglądają wyjątkowo elegancko. 

Zobacz wideo Jak będzie wyglądał sezon ślubny i wakacyjny?

Jaką sukienkę na ślub syna wybrać?

Wiele pań w ostatnich latach decyduje się na sukienkę na ślub syna. Sukienka jest idealnym rozwiązaniem, jeśli uroczystość odbywa się w sezonie wiosenno-letnim, gdyż elegancko się prezentuje, podkreśla walory kobiecej sylwetki, a przy tym jest wygodna w czasie wielogodzinnej zabawy. Jaką sukienkę wybrać na ślub syna? Przy takiej okazji dobrze sprawdzi się sukienka o fasonie tuby - prosta, wysmuklająca sylwetkę i wyjątkowo elegancka. Ze względu na skromny wygląd pozwala na odrobinę ekstrawagancji w zakresie dodatków, takich jak: biżuteria, buty czy torebka. 

Zobacz też: Suknie ślubne 2021 - przekonaj się, co czeka na panny młode w nadchodzącym roku

Jaki kolor garnituru na ślub syna?

Ojciec pana młodego ma nieco prostsze zadanie. Wybór nowego garnitury zazwyczaj nie nastręcza tyle kłopotów co kreacja dla mamy. Panowie w takich okolicznościach powinni stawiać na klasykę. Jaki kolor garnituru na ślub syna będzie najlepszy? Doskonale sprawdzą się garnitury czarne, grafitowe, w odcieniach szarości lub popularnego w ostatnich sezonach granatu i ciemnego fioletu.

Jaki krawat na ślub syna?

Panowie muszą także pamiętać o doborze odpowiednich dodatków. Najbardziej rzucającym się w oczy jest oczywiście krawat, który musi współgrać z resztą stylizacji. Jaki krawat na ślub syna wybrać? Kiedy dobieramy krawat, warto stawiać na te w jednolitym kolorze lub z bardzo delikatnym deseniem. Unikajmy krzykliwych wzorów, które mocno przyciągają wzrok. Jeśli chcemy zaszaleć lepiej postawić np. na skarpety z ciekawym haftem, które będą widoczne, ale nie będą przytłaczać całości. 

Ile dni urlopu okolicznościowego przysługuje na ślub syna?

Rodzice, których dziecko bierze ślub, mogą skorzystać z przysługującego im urlopu okolicznościowego. Warunkiem jego uzyskania jest posiadanie umowy o pracę. Urlop okolicznościowy jest płatnym urlopem, który jest jednym z przywilejów pracowniczych. Ile dni urlopu przysługuje na ślub syna? Rodzic może ubiegać się o jeden dzień urlopu okolicznościowego. W tym celu należy przedłożyć do pracodawcy wniosek o udzielenie urlopu poparty skróconym odpisem aktu małżeństwa.

Zobacz też: Ślub cywilny - dokumenty, koszty, przysięga. Co musisz wiedzieć, nim do niego przystąpisz?

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka: do kiedy należy go wykorzystać?

Urlop okolicznościowy z okazji ślubu dziecka należy wykorzystać jak najszybciej i tylko z powodu okoliczności związanych ze ślubem. Należy także pamiętać, że w przypadku gdy ślub nie dojdzie do skutku, urlop okolicznościowy przepada i może zostać policzony jako zwykły urlop wypoczynkowy, który przysługuje każdemu pracownikowi.

Jaki prezent na ślub syna?

Kolejnym ważnym elementem przygotowań do ślubu syna jest zorganizowanie odpowiedniego prezentu na nową drogę życia dla państwa młodych. Jaki prezent na ślub syna będzie odpowiedni? Rodzice najlepiej orientują się w tym, jakie potrzeby będą mieli młodzi małżonkowie po weselu. Bardzo często prezentem jest wsparcie finansowe w zakupie mieszkania lub samochodu. Rodzice mogą także zakupić konkretne przedmioty, których potrzebę posiadania zasygnalizuje im młoda para.

Zobacz też: Zaproszenia ślubne 2021- sprawdź, jak w efektowny sposób zaprosić gości

Więcej o: