Ślub córki. Jak się do niego przygotować? Strój, fryzura, prezent, urlop

Ślub córki to wielkie przeżycie dla jej rodziców. Matka panny młodej jest szczególnie ważną osobą podczas uroczystości, dlatego powinna zadbać o wiele szczegółów podczas przygotowań.

Jak powinna ubrać się matka na ślub córki?

Matka panny młodej to honorowy gość w trakcie ślubu i przyjęcia weselnego. Nie dziwi więc, że przyciąga wzrok wszystkich gości. Dlatego też to, jak powinna ubrać się matka na ślub córki, jest tak ważne. Żadna kreacja nie powinna przyćmić panny młodej. Tym bardziej strój mamy. Biorąc pod uwagę, że mamy to osoby znajdujące się "na świeczniku" podczas uroczystości, ich strój nie może wzbudzać żadnych wątpliwości. Powinien być dobrany w zgodzie z panującymi trendami, ale także sylwetką i upodobaniami mamy. 

Jaka kreacja na ślub córki?

Jeśli zastanawiasz się nad kreacją na ślub córki, to przede wszystkim powinnaś skorzystać z inspiracji, jakie znajdziesz w internecie. Kiedy bardziej sprecyzują się twoje oczekiwania, wtedy warto wybrać się do sklepów i obejrzeć na żywo interesujące cię modele. Przed zakupem warto przymierzyć kreację, gdyż często jest tak, że po włożeniu już nam się tak nie podoba jak na wieszaku czy na zdjęciu. Przy wyborze pamiętaj, że strój musi być nie tylko skromny i elegancki, ale też zapewniać swobodę i komfort podczas uroczystości. Stawiaj na materiały, które przepuszczają powietrze i nie będą powodowały nadmiernego pocenia, co sprawia, że czujemy się niezręcznie. 

Jaka sukienka na ślub córki? Najpopularniejsze modele

Bardzo często stosowanym rozwiązaniem jeśli chodzi o kreację dla mamy panny młodej, jest sukienka. Jaka sukienka na ślub córki będzie najlepsza? Na rynku znajdziemy mnóstwo fasonów i krojów sukienek wizytowych, co sprawia, że każda pani zdoła znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli mamy więcej czasu do uroczystości zawsze możemy zdecydować się na uszycie modelu stworzonego według indywidualnego projektu. Najczęściej spotykane modele sukienek dla mam to tradycyjne tuby, sukienki kopertowe, ale także nieco rzadziej widywane sukienki z baskinką. Mamy, które nie mogą pochwalić się wysokim wzrostem, często decydują się też na sukienki maxi, które sprawiają, że sylwetka wygląda na smuklejszą i wyższą niż w rzeczywistości. 

Zobacz też: Sukienka na ślub cywilny 2021 - modne modele i kolory na tę wyjątkową okazję

Jak się uczesać na ślub córki? Ponadczasowe rozwiązania

Ważnym elementem stylizacji na ślub córki jest także fryzura. Musi ona współgrać ze strojem, a także z powagą uroczystości. Jak się uczesać na ślub córki? Warto skorzystać z możliwości odbycia próbnej fryzury, którą oferuje wielu fryzjerów. W ten sposób zyskamy pewność co do danego uczesania. Najchętniej wybierane propozycje uczesania na ślub córki to klasyczne koki, upięcia na bazie loków lub w przypadku mam o krótkich włosach - fryzura wymodelowana, wzbogacona o delikatny stroik lub bogato zdobioną spinkę. 

Jaki garnitur na ślub córki? 

Ojcowie panien młodych mają nieco prostsze zadanie do wykonania. Wybór garnituru nie powinien nastręczać wielu kłopotów. Jaki garnitur na ślub córki wybrać? Dostępne w sklepach z modą męską modele są zgodne z obecnie panującymi trendami, choć można w nich znaleźć także opcje ponadczasowe o klasycznym kroju. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór tradycyjnej kolorystyki - dobrze sprawdzi się czerń, granat lub grafit.

Zobacz też: Garnitury ślubne 2021- już czas na nowy sezon! [ZDJĘCIA]

Urlop okolicznościowy na ślub dziecka: do kiedy wykorzystać?

Kiedy wykorzystać urlop okolicznościowy na ślub dziecka? Z okazji ślubu dziecka rodzicom pracującym na umowie o pracę przysługuje urlop okolicznościowy. Jak sama nazwa wskazuje, jest to wolny dzień związany z okolicznością ślubu, dlatego wykorzystać należy go jak najszybciej i w związku z czynnościami odnoszącymi się do ślubu, np. wsparcie w przygotowaniach. 

Zobacz wideo Jak będzie wyglądał sezon ślubny i wakacyjny?

Ile urlopu przysługuje na ślub córki?

Ile urlopu przysługuje na ślub córki? Z okazji ślubu córki rodzicom przysługuje jeden dzień urlopu okolicznościowego. Jest to dodatkowy dzień wolny, który nie wlicza się do wymiaru urlopu wypoczynkowego pracownika. Aby go otrzymać, należy odpowiednio wcześniej przedłożyć pracodawcy wniosek o jego udzielenie wraz z odpisem skróconym aktu małżeństwa - ten z oczywistych względów zazwyczaj można dołączyć w późniejszym czasie. 

Jaki prezent na ślub córki?

Ślub to okazja do obdarowania państwa młodych prezentami na początek ich nowej, wspólnej drogi. Również rodzice biorą udział w tej tradycji. Jaki prezent na ślub córki będzie odpowiedni? Tak naprawdę może to być wiele różnych rzeczy. Rodzice mogą np. w prezencie przekazać dziecku pieniądze, które posłużą na ważny cel, np. zakup lub urządzenie mieszkania. Fajnym pomysłem na prezent jest także voucher na podróż zagraniczną dla pary młodej.

Jak przeżyć ślub córki, czyli praktyczna podejście do rzeczywistości

Jak przeżyć ślub córki? Ślub córki to bardzo emocjonujący moment w życiu kobiety. Wiele z nich nie może poradzić sobie ze "stratą" ukochanego dziecka, które rozpoczyna swoje własne życie i budowanie swojej rodziny. Z drugiej strony jest to wielka radość z tego, że wychowało się osobę, która podejmuje własne decyzje i potrafi kierować swoim życiem. W tym trudnym, a zarazem pięknym czasie warto korzystać ze wsparcia najbliższych, ale jeśli nasze emocje są szczególnie silne, wówczas bez wahania warto zasięgnąć porady specjalisty, np. psychologa lub terapeuty. 

Zobacz też: Ślub cywilny - dokumenty, koszty, przysięga. Co musisz wiedzieć, nim do niego przystąpisz?

Więcej o: