Życzenia ślubne to ważny moment uroczystości zaślubin. U Państwa Młodych już powoli opadają emocje, z kolei goście mają okazję wyrazić radość z uczestnictwa w najważniejszym momencie życia nowożeńców. Zazwyczaj ich składanie ma miejsce bezpośrednio po ceremonii, która odbywać się może w Urzędzie Stanu Cywilnego lub w świątyni, jeśli mamy do czynienia ze ślubem wyznaniowym.
Wiele osób zastanawia się co powiedzieć młodej parze tuż po ślubie. Czego im życzyć? Ostatnie miesiące pokazują, że wcale banałem nie są życzenia zdrowia. To od nich powinniśmy zacząć. Młodym na progu nowego wspólnego życia przyda się także dużo miłości i wzajemnej wyrozumiałości. Można także subtelnie zaznaczyć, że życzy się im powodzenia w sferze zawodowej i finansowej.
Część osób decyduje się na wypisanie życzeń ślubnych na specjalnej kartce pamiątkowej. Robią tak np. osoby, które uczestniczą w uroczystości zaślubin i chcą młodym oferować w prezencie pieniądze. Wówczas kartka z życzeniami jest dodatkową pamiątką tego wydarzenia. Kartkę z życzeniami ślubnymi może przesłać także osoba, która nie może osobiście wziąć udziału w ceremonii, ale mimo to chce celebrować to wyjątkowe wydarzenie wraz z młodymi.
Jak wypisać życzenia ślubne? Życzenia ślubne umieszczamy w specjalnym karnecie, który można nabyć w sklepach, kwiaciarniach lub wykonać samodzielnie. Wypisujemy je zawsze wewnątrz karty, patrząc z góry - na prawej stronie.
Jak napisać życzenia ślubne? Aby je napisać, można posłużyć się własnymi słowami lub skorzystać z gotowych tekstów życzeń dostępnych w sieci. Wiele osób nim zacznie właściwą część życzeń, w nagłówku umieszcza znany cytat nawiązujący do miłości lub ślubu. Inspiracją może być popularny wśród młodych par fragment listu św. Pawła do Koryntian, który przedstawia piękną charakterystykę miłości. Można także wybrać humorystyczną rymowankę, jeśli jesteśmy w bliskiej zażyłości z młodymi.
Same życzenia natomiast niewiele będą różnić się od tych składanych osobiście. Ważne, aby pamiętać o podpisaniu się pod nimi. Warto w dolnym rogu umieścić także miejscowość i datę.
Zobacz też: Przysięga małżeńska: czy zawsze brzmi tak samo?
Życzenia ślubne nie powinny pozostać niepodpisane. Jak poprawnie podpisać życzenia ślubne? Na karcie pod życzeniami umieszczamy podpis. Jeśli jesteś singlem, to oczywiście podpisujesz się tylko swoim imieniem i nazwiskiem. W przypadku małżeństw z dziećmi warto wymienić wszystkich członków rodziny z imienia.
Jeśli osobiście wręczamy kopertę z życzeniami ślubnymi i podpisem w środku, wówczas nie musimy umieszczać dodatkowych opisów na kopercie. Nieco inaczej ma się sprawa w przypadku, gdy wysyłamy nasze życzenia do młodej pary. Wówczas warto kartę okolicznościową zapakować w czystą kopertę, a tę umieścić w nieco większej kopercie, na której wypiszemy wszystkie niezbędne dane adresatów, a na odwrocie umieścimy dane nadawcy.
Jak adresować życzenia ślubne? Życzenia ślubne zawsze adresujemy do Młodej Pary. Nawet jeśli jesteśmy gośćmi jednej strony i niezbyt dobrze znamy nowego małżonka, to jednak w tym wypadku nie należy go pomijać, a wręcz przeciwnie - wszystkie życzenia kierować do obojga nowożeńców, którzy odtąd będą dzielić ze sobą wszystkie radości i problemy.
Zobacz też: Zaproszenia ślubne 2021- sprawdź, jak w efektowny sposób zaprosić gości