Prezent na ślub- ranking. Sprawdź, co sprawi radość młodej parze

Prezent na ślub musi sprawić radość. Wielkimi krokami zbliża się sezon ślubnym, zastanawiasz się co kupić na nową drogę życia? Sprawdź z nami listę najlepszych prezentów.

Jaki prezent na ślub zamiast kwiatów?

Tuż po ceremonii zaślubin świeżo upieczenie małżonkowie otrzymują najczęściej naręcza kwiatów, bukiet w polskiej tradycji pełni wyjątkową rolę, jest to elegancka forma podziękowania. Wraz z upływem lat tradycja ta powoli zanika, za sprawą głównych zainteresowanych. Coraz częściej już na etapie zaproszenia pary proszą swoich gości o alternatywne prezenty. Najczęściej jest to butelka wina lub książka. Na pytanie, jaki prezent na ślub zamiast kwiatów będzie odpowiedni, najlepsza odpowiedź to spełnione życzenie państwa młodych. 

Co zamiast kwiatów na ślub- oryginalne pomysły

Część par wychodzi z założenia, że nie będą narzucać gościom ani tego co mają przynieść do kościoła, ani tym bardziej sugerować chęć otrzymania pieniędzy. Takie luźne i jednocześnie bardzo taktowne podejście daje pole do popisu. Co zamiast kwiatów na ślub? Oryginalne i z pomysłem? Bardzo modną alternatywą dla kwiatów jest los lotto, można też przynieść podkowę, album na zdjęcia, patelnię, kieliszki lub akcesoria do wina. Akcesoriów dla dzieci raczej należy unikać, to zupełnie nie ten moment i nie wiemy tak naprawdę, jaki ktoś ma pomysł na życie. 

Zobacz wideo Wybierasz się na ślub? Zrób samodzielnie prezent dla państwa młodych!

Jaki prezent na ślub od najbliższej rodziny? 

Część par otwarcie w zaproszeniu pisze o tym, że najchętniej przyjmą kopertę. Z drugiej strony prezent na ślub może być czymś naprawdę wyjątkowym i sprawić ogromną radość. Mama panny młodej często jeszcze przed ślubem kupuje córce biżuterię, rodzice wspólnie mogą też wykupić wycieczkę lub wyposażyć przyszłych małżonków w rzeczy codziennego użytku, których sami być może nigdy nie kupią: serwis obiadowy, sztućce, zestaw do gotowania i inne sprzęty, które pomogą wyposażyć pierwsze mieszkanie. To spojrzenie ze strony rodziny, a jaki prezent na ślub sprawiłby radość młodej parze? 

Co kupić na prezent na ślub- ranking

Na szczycie rankingu w kategorii najlepsze prezenty ślubne jest oczywiście koperta oraz pamiątkowy drobiazg. Co kupić na prezent na ślub jeśli zdecydujemy się jednak na podarunek? Poniżej prezentujemy ranking najlepszych podarunków do 100 do 1000 zł. 

 • Patera 
 • Kawiarka 
 • Wyciskarka do owoców
 • Akcesoria do wina 
 • Patelnia grillowa
 • Pościel
 • Szybkowar
 • Komplet sztućców

To rzeczy raczej praktyczne, a co kupić na prezent na ślub, który małżonkowie zapamiętają na dłużej? Oryginalnym pomysłem może być na przykład:

 • skok ze spadochronem
 • lot balonem

Bardziej przyziemne pomysły:

 • rajd off-road
 • weekend w spa
 • opłacony spływ kajakowy

Wszystko tak naprawdę zależy do charakterów młodej pary i tego jak lubią spędzać wolny czas. 

Jak zapakować prezent na ślub? - pudełko, torebka, a może apaszka? 

Bardzo efektowne, ale jednocześnie drogie są ozdobne pudełka. Przed zakupem kolejnej torebki warto jednak  przemyśleć, czy jest to rozwiązanie ekologiczne. Ładne pudło można ponownie wykorzystać do przechowywania. Tymczasem tradycyjna torba, która dodatkowo zostanie wymięta, niestety będzie zwykłą jednorazówką. Jak zapakować prezent na ślub z duchem czasu? Bardzo modnym i ekologicznym rozwiązaniem jest pakowanie prezentów w ozdobną apaszkę, oczywiście to dodatkowy wydatek, ale dobre wrażenie gwarantowane. 

Co napisać na kopercie na ślub? 

Co napisać na kopercie na ślub? Kartka z życzeniami dołożona do koperty powinna zamknąć ten krępujący temat. Osoby, które podpisywanie kopert z pieniędzmi uznają za przesadę, mogą postarać się, aby ich koperta czymś się wyróżniała lub po prostu włożyć anonimowo odpowiednią kwotę. Eleganckim pomysłem będą też zwykłe inicjały. 

Zobacz też: Ślub córki. Jak się do niego przygotować? Strój, fryzura, prezent, urlop

Więcej o: