Suknia ślubna jak księżniczka. Kto powinien się na nią zdecydować?

Suknia ślubna jak księżniczka to kreacja, na którą pozwolić mogą sobie panie o wyjątkowo zgrabnej i drobnej figurze. Jaką suknię wybrać, by dobrze się w niej czuć i prezentować?

Suknia ślubna jak z bajki, czyli suknia ślubna dla księżniczki

Suknia ślubna jak księżniczka to marzenie większości przyszłych panien młodych. Na gusta i wybory kobiet wpływa panująca moda, nie zmienia to jednak faktu, że suknia ślubna jak z bajki to najczęściej strojna kreacja, która doskonale podkreśla talię i ma dość obfitą część od pasa w dół. Do tego dochodzą zdobienia, które powodują, że całość wygląda bogato, wręcz "po królewsku". Takie panny młode możemy oglądać nie tylko w amerykańskich filmach. Dziewczęta coraz częściej decydują się spełnić swoje marzenia i wybierają kreacje jak z bajki, które sprawiają, że dzień zaślubin jest jeszcze bardziej wyjątkowy. 

 

Suknia ślubna. Zdjęcie ilustracyjne Suknia ślubna - ile kosztuje, jaką wybrać, ile waży i jak ją sprzedać?

W czym do ślubu? W sukni jak z bajki pełnej magii!

Wybór sukni ślubnej to bardzo przyjemny, ale często też trudny moment dla panny młodej. Dziewczyny, które mogą pochwalić się szczupłą i filigranową sylwetką, zazwyczaj nie mają problemu z doborem kreacji, gdyż w ich przypadku sprawdzi się praktycznie każdy fason. Panie, które posiadają sylwetkę z pewnymi mankamentami, zmuszone są nieco bardziej pokombinować z fasonem, jeśli chcą prezentować i czuć się nienagannie podczas jednego z najważniejszych dni w życiu. W ostatnich latach widać pewne trendy, jeśli chodzi o to, w czym do ślubu decydują się iść współczesne panny młode. Czy suknia jak z bajki pełnej magii to najczęstszy wybór? Sprawdźmy, które fasony są najpopularniejsze:

  • skromne i proste kreacje o zwiewnym dole - panny młode, bardzo często decydują się na suknie proste, skromne i nadające sylwetce smukłości; trudno szukać w nich wielkiego koła, które sprawia, że panna młoda wygląda jak beza; taki krój jest odpowiedni dla dziewczyn, które chcą ukryć nieco w obszarze bioder
  • sukienki typu "rybka" - to bardzo modny fason wśród kobiet o niskim wzroście; dzięki zwężanej części od pasa do kolan oraz dłuższemu trenowi kobieta prezentuje się nie tylko elegancko, ale też jej sylwetka staje się bardziej smukła i wydłużona
  • sukienka jak z bajki, z poszerzonym dołem - to kreacja tradycyjna, typowa dla uroczystości ślubnej; posiada stosunkowo wąską górną część (czasem w formie sznurowanego gorsetu), która podkreśla wąską talię i poszerzony dół, który dobrze maskuje szersze biodra; sukienki takie, aby zachować odpowiedni kształt, często są osadzane "na kole", które pozwala równomiernie układać się materiałowi. 
 

Sukienka jak z bajki: do jakiej figury nadaje się taka kreacja?

Sukienka jak z bajki to kreacja nie tylko dość szeroka, ale także niezwykle bogata jeśli chodzi o zdobienie. Nie brak w niej eleganckich koronek, ale też koralików, perełek i innych aplikacji, które nadają niepowtarzalny charakter sukni. Nie da się ukryć, że tak duża ilość dekoracyjnych dodatków najlepiej prezentuje się na szczupłej sylwetce, która wymaga optycznego podbudowania. Dlatego też suknia jak z bajki, zwana też potocznie bezą, najlepiej pasuje paniom o wyjątkowo szczupłej figurze, wąskich ramionach i średnim biuście. Takie osoby mogą sobie pozwolić na kreację, która doda im nieco centymetrów tu i tam, a przy okazji sprawi, że będą się czuły w swoim dniu jak księżniczki. 

Zobacz wideo Jak będzie wyglądał sezon ślubny i wakacyjny?

Suknie ślubne 2021. Koronki nadal będą na topie Suknie ślubne 2021. Co będzie modne w tym sezonie?

Ile kosztuje sukienka jak z bajki o kroju "księżniczki"?

Sukienka jak z bajki, o kroju księżniczki zazwyczaj nie jest tanią kreacją. Wiąże się to z ilością materiału zużytą na stworzenie kolejnych warstw spódnicy będącej częścią sukni. Ile zatem kosztuje sukienka jak z bajki? W zależności od tego, na jaki model się zdecydujemy i to, z jakich materiałów uszyta będzie nasza suknia, cena może wahać się od dwóch do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wpływ na cenę ma także to, gdzie zamówimy naszą kreację - taniej będzie skorzystać z usług krawcowej. Renomowane salony ślubne za suknie projektowane przez znanych kreatorów mody wymagają znacznie większych kwot. Należy jednak pamiętać, że jeśli szykujemy się do ślubu i ze znacznym wyprzedzeniem wybieramy konkretny model sukni, to warto rozważyć np. jej zakup podczas sezonowej wyprzedaży - wtedy ceny nawet luksusowych modeli stają się bardzo atrakcyjne. Można również spróbować znaleźć egzemplarz "z drugiej ręki" - na portalach ogłoszeniowych często można znaleźć perełki w bardzo dobrym stanie i przystępnej cenie. 

 

Zobacz też: Zaproszenia ślubne. Gotowe czy wykonane samodzielnie? Jak je adresować i wręczać?

Więcej o: