Obrączki ślubne - białe złoto. O czym trzeba pamiętać wybierając obrączki?

Obrączki ślubne z białego złota są coraz bardziej popularne wśród narzeczonych przygotowujących się do ślubu. O czym pamiętać wybierając taką biżuterię?

Gdzie kupić obrączki ślubne z białego złota? Podpowiadamy

Gdzie kupić obrączki ślubne z białego złota? Można je obejrzeć i zakupić w niemal każdym salonie jubilerskim lub u złotnika. Są one coraz bardziej popularne wśród osób planujących ślub, dlatego też dostępność do tego rodzaju asortymentu jest coraz większa. W salonach jubilerskich znajdziemy całe kolekcje obrączek ślubnych wykonanych z białego złota. Większość z nich oferuje także możliwość wykonania na zamówienie dowolnego modelu biżuterii ślubnej z wykorzystaniem białego złota. 

Obrączki ślubne: na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu obrączek ślubnych? Wybór obrączek wiąże nas na całe życie. Dlatego zanim zdecydujemy się na konkretny fason obrączek, należy bardzo dokładnie przemyśleć to, jakie mamy wymagania i oczekiwania względem naszej biżuterii. Na rynku znajduje się mnóstwo modeli i z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, niemniej jednak warto zwrócić uwagę m.in. na:

  • metal - zazwyczaj młode pary stawiają na złoto, jednak obrączki ślubne mogą być wykonane także ze srebra, tytanu, platyny czy palladu
  • próba - każdy z metali wykorzystywanych do wyrobu biżuterii występuje w kilku wariantach (próba określa proporcje mieszanki zastosowanej do wykonania danego produktu)
  • profil soczewkowy - oznacza wyoblenie obrączki wewnątrz, co zdecydowanie poprawia komfort użytkowania zwłaszcza w przypadku szerszych obrączek (minimalizuje ryzyko powstawania odparzeń przez zmniejszenie powierzchni styku metalu i skóry).

Obrączki ślubne z białego złota: jaka próba złota?

Jaka próba złota będzie najlepsza? Obrączki ślubne z białego złota można nabyć z następującymi próbami:

  • 333 - jest to złota bardzo trwałe, jednak ze względu na sporą domieszkę innych metali może ono z czasem ulegać ciemnieniu
  • 585 - jeśli chodzi o trwałość. to jest ono porównywalne z próbą 333, jednak jest zdecydowanie bardziej odporne na ciemnienie - przez wiele lat nie zmienia się jego barwa

Obrączki ślubne: białe złoto z brylantem

Obrączki ślubne mogą być nieco bardziej wyrafinowane jeśli zdecydujemy się np. na połączenie białego złota z brylantem. Istnieje wiele modeli obrączek ozdobionych kamieniami szlachetnymi, które dzięki temu zyskują niepowtarzalny charakter. Nie da się jednak ukryć, że tego typu biżuteria jest zdecydowanie droższa od standardowych obrączek ślubnych.

Ile kosztują obrączki ślubne z białego złota?

Ile kosztują obrączki ślubne z białego złota? Koszt obrączek ślubnych z białego złota uzależniony jest od wielu czynników. Przede wszystkim na cenę ma wpływ to, na jaki model się zdecydujemy, a także to jak ciężkie i grube będą nasze obrączki. Im więcej kruszcu będzie trzeba zużyć na ich wykonanie, tym cena będzie wyższa. Jeśli dodatkowo mają być one ozdobione kamieniami szlachetnymi, wówczas cena może sięgnąć nawet kilkunastu tysięcy. Przeciętna para obrączek z białego złota kosztuje w okolicach 2500 złotych.

Kiedy obrączki ślubne z białego złota są najtańsze?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy obrączki z białego złota są najtańsze, to podpowiadamy, że nie ma jednoznacznego terminu, w którym można okazyjnie nabyć taką biżuterię. Koniecznie trzeba śledzić ofertę interesującego nas salonu jubilerskiego i czekać na sezonową wyprzedaż lub specjalną ofertę. Ciekawe promocje można znaleźć podczas organizowanych targów ślubnych - często wystawcy oferują atrakcyjne rabaty i promocje pod warunkiem spisania zamówienia lub wpłacenia symbolicznego zadatku. Warto więc trzymać rękę na pulsie i korzystać z tego rodzaju ofert, gdyż można w ten sposób zaoszczędzić kilkaset złotych. 

Zobacz wideo Wybierasz się na ślub? Zrób samodzielnie prezent dla państwa młodych!

Kiedy obrączki ślubne są najtańsze?

Ceny wyrobów ze złota i innych produktów jubilerskich utrzymują się na stałym poziomie. Jest to związane z wartością kruszcu, jakim jest złoto. Nawet w czasach kryzysu złoto utrzymuje swoją wartość i jest bardzo dobrą lokatą kapitału, dlatego trudno wskazać moment, w którym np. obrączki ślubne są najtańsze. Sposobem na zmniejszenie ceny obrączek ślubnych jest skorzystanie z usług złotnika i dostarczenie mu własnego kruszcu, np. jeśli posiadamy niepotrzebne kolczyki, pierścionki czy łańcuszki. Może on przetopić je i wykorzystać do wykonania obrączek. W takim wypadku cena ich zakupu jest obniżona o wartość metalu i sprowadza się w zasadzie do pokrycia kosztów wykonania. 

Dlaczego noszenie obrączki jest tak ważne?

Noszenie obrączki ślubnej jest bardzo ważne, gdyż jest ona nieprzemijalnym symbolem miłości i oddania drugiej osobie. Nosząc ją udowadniamy każdego dnia, że łączące nas z małżonkiem uczucie jest trwałe i silne tak samo jak materiał, z którego wykonane są obrączki. 

Zobacz też: Urlop okolicznościowy z okazji ślubu. Co trzeba wiedzieć?

Więcej o: