Bukiet ślubny: jak go zrobić? Sprawdź nasze pomysły DIY

Bukiet ślubny to miły dodatek do sukni, ale też stosunkowo drogi. Czy bukiet ślubny można wykonać samodzielnie i jak to zrobić? Sprawdź gotowe patenty na kwiaty dla panny młodej.

Kto kupuje bukiet ślubny - co mówi tradycja?

Teorie są różne, część osób uważa, że bukiet ślubny dla panny młodej powinien kupić przyszły mąż, a dla druhny świadek. Często słyszy się też o tym, że to panna młoda powinna zadbać o bukiet dla siebie i swojej przyjaciółki, którą wybrała na świadka. W praktyce bukiet ślubny po prostu pojawia się na liście przygotowań przedślubnych i obowiązek przygotowania kwiatów spada na pannę młodą i osoby, które towarzyszą jej w przygotowaniach do ślubu. Na pytanie, kto kupuje bukiet ślubny, nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ważne jest to, aby odpowiednio wcześniej złożyć zamówienie w kwiaciarni, szczegóły poniżej. 

Kiedy zamówić bukiet ślubny i ile trzeba zapłacić? 

Eksperci radzą już dwa miesiące wcześniej zacząć rozglądać się za perfekcyjną wiązanką. Może to lekka przesada, ale kwiaciarki kwiaty na bukiet muszą zamówić odpowiednio wcześniej, szukanie roślin na ostatnią chwilę nie wchodzi w rachubę. Co więcej, raczej nie można liczyć na bukiet przygotowany od ręki. Florysta powinien zobaczyć też zdjęcie sukni. To oczywiście bardzo profesjonalne podejście, które nie musi dotyczyć wszystkich, ale na pytanie, kiedy zamówić bukiet ślubny, najlepsza odpowiedź brzmi: jak najwcześniej. 

Zobacz też: Obrączki ślubne - złoto. Jaki fason wybrać, na co zwracać uwagę przy zakupie?

Jak zrobić bukiet ślubny i czy jest to trudne?

Wszystko zależy od oczekiwanego efektu. Super profesjonalny bukiet wymaga pewnej wprawy, jeśli marzy nam się wiązanka, jak z kawiarni warto trochę poćwiczyć. W dalszej części artykułu znajdziesz filmiki instruktażowe jak zrobić bukiet ślubny oraz listę kwiatów i akcesoriów, które mogą się przydać. 

Zobacz wideo Co z sezonem weselnym? "Decyzje, co do luzowania obostrzeń, będą odważniejsze"

Jak samemu zrobić bukiet ślubny?

Zanim udamy się na zakupy warto przejrzeć domowe szuflady, w których często kryje się mnóstwo elementów, które mogą okazać się pomocne. Jak samemu zrobić bukiet ślubny? Sprawdź, co może się przydać:

  • nożyczki
  • wstążki
  • klej na gorąco 
  • sztuczna biżuteria
  • baza styropianowa 
  • igła 
  • nici 
  • jasny, półprzezroczysty materiał 

Bukiet ślubny: jakie kwiaty? Co zamówić?

Poniżej prezentujemy listę najbardziej popularnych kwiatów, które wykorzystuje się do tworzenia bukietów ślubnych. Jakie kwiaty wybrać na bukiet ślubny? Sprawdź poniżej: 

Z czego można zrobić bukiet ślubny- lista kwiatów:

Zobacz też: Kwiaty na imieniny - jakie wybrać, ile powinno być w bukiecie

Jak zrobić bukiet ślubny kaskadowy- instrukcja krok po kroku 

To bardzo efektowna wiązanka, która pasuje do równie ozdobnej sukni ślubnej, na przykład w stylu księżniczki. Chcesz wiedzieć, jak zrobić bukiet ślubny kaskadowy? Poniżej prezentujemy filmik z instrukcją: 

 

Jak zrobić bukiet ślubny ze wstążki?

To prosta i elegancka propozycja, która sprawdzi się w przypadku sukni w stylu empire lub syreny. Chcesz wiedzieć jak zrobić bukiet ślubny ze wstążki? Obejrzyj filmiki tutaj.

Jak zrobić bukiet ślubny na mikrofonie- abc 

To ciekawa opcja, która z pewnością sprawi, że bukiet będzie wytrzymały. To ważne, zwłaszcza gdy po ślubie zamierzamy bukiet zaszyć. Chcesz wiedzieć jak zrobić bukiet na mikrofonie? Instrukcję prezentujemy poniżej: 

 

Bukiet ślubny: co z nim zrobić po ślubie- dylemat panny młodej 

Po ślubie bukiet można podarować kobiecie, która załapała kwiaty w zabawie weselnej lub zasuszyć. Co jeszcze można zrobić z bukietem ślubnym po ślubie? Nie ma to tak naprawdę większego znaczenia, ważne, aby uwiecznić wiązankę na zdjęciach, wtedy na zawsze zostanie w naszych wspomnieniach. 

Jak zasuszyć bukiet ślubny? Prosty sposób

Zastanawiasz się, jak zasuszyć bukiet ślubny? Wystarczy powiesić wiązankę kwiatami do dołu w przewiewnym pomieszczeniu. Idealna temperatura to 19 stopni. 

Zobacz też: Obrączki ślubne: grawer - sprawdź, jak wybrać spersonalizowany napis

Więcej o: