Na pierwszy taniec warto wybrać piosenkę romantyczną, przepełnioną miłością. Polskie piosenki na pierwszy taniec sprawdzą się w tym wypadku szczególnie, gdyż wielu gości weselnych z pewnością będzie potrafiło zanucić taką piosenkę wraz z tekstem, a w ten sposób niechybnie pierwszy taniec młodej pary zapadnie wszystkim zgromadzonym w pamięć.
Polskie piosenki na pierwszy taniec:
Szukając piosenki na pierwszy taniec, zagraniczne przeboje też warto brać pod uwagę. Piosenka, przy której młoda para zatańczy swój pierwszy taniec, nie może być utworem przypadkowym. Musi to być melodia, która świeżo upieczonym małżonkom się podoba, pasuje do ich charakterów, jak i całej oprawy tego wyjątkowego dnia, może też być dla nich z jakichś względów ważna. Gdy młoda para zacznie tańczyć, niejednemu ze zgromadzonych wokół gości zakręci się łezka w oku. Tym bardziej wybór piosenki, przy której ten pierwszy taniec się odbędzie, jest bardzo ważny.
Oto zagraniczne piosenki idealne na pierwszy taniec:
Wielu parom sen z powiek spędza pierwszy taniec. Jak to zrobić? Jak zatańczyć pierwszy taniec, zwłaszcza jeśli nie jest się świetnym tancerzem? Jak zaskoczyć gości weselnych i sprawić, że pierwszy taniec będzie wyjątkowy i niepowtarzalny? Z pewnością należy się do niego dobrze przygotować. Po pierwsze: warto skorzystać z pomocy profesjonalnej szkoły tańca, mającej doświadczenie w uczeniu par młodych. Pracujący tam instruktorzy wiedzą, co sprawdzi się w takiej sytuacji i pomogą przygotować się do tego ważnego momentu uroczystości. Naukę należy zacząć odpowiednio wcześnie, nie później niż na trzy miesiące przed weselem. Po drugie: należy wybrać piosenkę, którą obydwoje młodzi lubią. W doborze muzyki do tańca również może pomóc doświadczony instruktor, który przedstawi sprawdzone propozycje utworów na pierwszy taniec.
Wybrana piosenka może się jednak okazać w oryginale zbyt długa. Jak skrócić piosenkę na pierwszy taniec? Przyjmuje się, że piosenka na pierwszy taniec nie powinna trwać dłużej niż trzy minuty. Jeśli więc oryginalne nagranie trwa dłużej, warto je skrócić do pożądanych rozmiarów. Piosenkę można przyciąć przy pomocy odpowiedniego programu czy aplikacji tak, by kończyła się równo z przygotowanym układem tanecznym. Można też ustalić z didżejem, w którym momencie wyciszy muzykę – ta opcja sprawdzi się, gdy para z jakichś powodów zatańczy dłużej, lub też pominie któryś z elementów tańca.
Zobacz też: Księga gości- sprawdź, jak przygotować niezwykłą pamiątkę
Choć to tradycja, wiele osób zastanawia się, jak ominąć pierwszy taniec. Nie każdy lubi być w centrum uwagi, nie każdy chce pląsać na środku sali do ćwiczonej od kilku miesięcy choreografii na oczach bliższej i dalszej rodziny. Można więc uciec się do pewnego wybiegu i zaproponować gościom poloneza. Uroczysty taniec, w którym w pierwszej parze zatańczą nowożeńcy, za nimi świadkowie, rodzice i dalsza część rodziny, zaangażuje wszystkich gości. Ci, którzy wolą bardziej nowoczesne rozwiązania, mogą zaprosić gości weselnych do belgijki. Taniec, wykonywany do utworu ''’t Smidje'' zespołu Lais, z pewnością zintegruje gości i zachęci ich do dalszej zabawy. Zamiast pierwszego tańca można też wygłosić podziękowanie dla rodziców, albo podziękować gościom za przybycie i zaprosić wszystkich do tańca. Pomocne okaże się wtajemniczenie w ten plan świadków i znajomych.
Zobacz też: Kredyt na ślub. Jakie warunki trzeba spełniać?
A jak zrobić mix piosenek na pierwszy taniec? To opcja dobra dla pary, która lubi być w centrum uwagi i ma pewne zdolności aktorskie. Wówczas można pomyśleć nad połączeniem kilku utworów, które mogą różnić się od siebie stylem i charakterem. Wymaga to jednak większego zaangażowania oraz dłuższych przygotowań. Choreografia do takiego tańca powinna być dobrze przemyślana i perfekcyjnie wyćwiczona. Wówczas pierwszy taniec młodej pary pozostanie na długo w pamięci zgromadzonych gości.
A kiedy tańczy się pierwszy taniec? Wcale nie tak wcześnie, jak mogłoby się wydawać. Gdy po uroczystości zaślubin młoda para wraz z rodziną i zaproszonymi gośćmi przybywa do domu weselnego, najpierw witana jest chlebem i solą. Po wejściu do sali wznoszony jest toast przygotowanym uprzednio szampanem. Następnie goście zajmują miejsca za stołem i podawany jest pierwszy posiłek. Jest to dobry moment na wzniesienie pierwszego toastu za zdrowie młodej pary. Warto też pomyśleć wówczas o krótkiej sesji zdjęciowej. Po obiedzie dobrze jest dać odrobinę czasu gościom na swobodną rozmowę, wypicie kawy czy herbaty, bądź też wyjście na papierosa. Później przyjdzie czas na pierwszy taniec – jeśli wesele prowadzi doświadczony didżej bądź wodzirej, z pewnością wskaże on odpowiedni moment.
Zobacz też: Przysięga małżeńska: jak wygląda i co oznacza? Przysięga małżeńska po polsku i angielsku