Ile do koperty na wesele? Wiele osób ma z tym problem

Z jednej strony nie chcemy, aby impreza okazała się dla nas sporym obciążeniem finansowym. Z drugiej, wolimy nie łamać przyjętych zasad i źle wypaść. Podpowiadamy, czym w takiej sytuacji warto się kierować.

Zazwyczaj po świętach wielkanocnych rozpoczyna się sezon weselno-ślubny. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, liczne pary muszą zmienić swoje plany. Wiele imprez jednak się odbędzie. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Mateusza Morawieckiego od 15 maja możliwe będzie organizowanie imprez okolicznościowych na świeżym powietrzu w limicie do 25 osób. Z kolei od 29 maja limit zwiększy się limit do 50 osób, które będą mogły wziąć udział w takich okolicznościach. Imprezy te będą mogły być organizowane także w zamkniętych pomieszczeniach, na przykład salach, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. 

Zobacz wideo Wesela z limitem osób

Ile do koperty na wesele? 

W sezonie weselnym wiele osób zadaje sobie to pytanie. Zazwyczaj nie chcemy przesadzić w żadną stronę. Ile więc pieniędzy powinniśmy włożyć do koperty dla nowożeńców? Czym warto się kierować? Oto kilka przydatnych wskazówek.

  • Często możemy usłyszeć, że pieniądze z kopert mają zwrócić nowożeńcom koszty organizacji imprezy, dlatego nie powinniśmy dawać mniej niż 300 złotych od pary.
  • Wiele osób twierdzi także, że w przypadku najbliższych, kwota w kopercie powinna wynosić od 600 do 1000 złotych.
  • Rodzice chrzestni to w tym przypadku szczególna kategoria. Ile pieniędzy powinni dać swoim chrześniakom w ramach prezentu ślubnego? Przyjęło się, że są to znacznie wyższe kwoty niż w przypadku pozostałych gości. Wahają się one w przedziale od 1000 do 2000 złotych.

Ile do koperty na wesele? Wasze opinie

Na naszym forum znalazłyśmy wątek, który dotyczy tej kwestii. Autorka wątku wybiera się na wesele i zastanawia się, ile włożyć do koperty, aby nowożeńcom zwróciły się koszty przygotowania imprezy. Co doradzili jej inni uczestnicy dyskusji?

Skoro chcesz, aby młodym "się zwróciło", to minimum 300 złotych.
Moim zdaniem 200 złotych będzie ok. Jeśli robią wesele, to znaczy, że mieli na nie pieniądze, nie musisz im oddawać.
Myślę, że 300-400 złotych będzie ok. Domyślam się, że to tylko znajomi i nie jesteś na przykład chrzestną. Według mnie 200 złotych to raczej mało, ale jak jesteś bez kasy, to może być. 300 złotych byłoby ok, a 500 złotych to już super

- piszą uczestnicy dyskusji. 

Może cię także zainteresować:

Więcej o: